وزیر کار:شرکت های تامین نیروی انسانی نمی توانند واسطه بین کارگر و کارفرما باشند

وزیر کار و اموراجتماعی بر ساماندهی فعالیت شرکتهای تامین نیروی انسانی تاکید کرد .
دکتر سیدمحمد جهرمی با اشاره به مشکلات کارگران این گونه واحدها تصریح کرد : شرکت های تامین نیروی انسانی در بنگاههای اقتصادی نمی توانند نقش یک واسطه بین کارگر و کارفرما ایفا کند و این امر از نظر وزارت کار و اموراجتماعی پذیرفته نیست .
وی افزود : بر اساس قوانین و مقررات در بنگاههای اقتصادی ، کارفرما باید کاملاً مشخص باشد و اگر شرکت تامین نیروی انسانی به عنوان وکیل کارفرما عمل می کند ، از نظر ما کارفرمای اصلی ، مدیریت آن بنگاه اقتصادی است .
وزیر کار و اموراجتماعی یادآور شد : اگر این گونه شرکت ها به صورت پیمانکاری در بنگاههای اقتصادی فعالیت کنند هیچ منعی وجود ندارد اما اگر در نقش واسطه عمل کنند ، از نظر وزارت کار و اموراجتماعی پذیرفته شده نیست .
وی افزود : خوشبختانه با مساعدت دولت ، این معضل در بخش دولتی حل شده و یا در حال حل است و امیدواریم بتوانیم این موضوع را در واحدهای تولیدی نیز ساماندهی کنیم .
وی ساماندهی قراردادهای موقت را مطابق با انعطاف پذیری قوانین و مقررات ضروری توصیف کرد و گفت : پیشنهادات قبلی که برخی از نمایندگان محترم در خصوص اصلاح قراردادهای موقت ارائه فرمودند غیرقابل حل و در واقع حفظ وضع موجود بود.
وی خاطر نشان ساخت بخشنامه قراردادهای موقت وزیران قبل که در سال 74 صادر شد به منظور کاهش برخی از مشکلات کارفرمایان بود اما متاسفانه عدم نظارت و سوءاستفاده مشکلات کارگران را تشدید کرد.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۴۱
کد خبر : ۱۸,۰۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید