مدیرکل کار استان : اشتغالزایی درکهگیلویه و بویراحمد با یک دهه قبل قابل قیاس نیست

میزان اشتغالزایی انجام گرفته در مناطق مختلف این استان طی 18 ماهه گذشته به نسبت یک دهه قبل به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.
"خلیفه خلقی پور " مدیرکل کار و اموراجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به ایلنا گفت: معضل بیکاری در حال حاضر پدیده‌‏ای است که گریبانگیر بسیاری از کشورهای جهان است و ایران اسلامی از جمله جوانترین کشورها و کهگیلویه و بویراحمد از نظر بافت جمعیتی از جوانترین استانهای کشور بوده که کثرت نیروهای جوان آماده به کار جزو خصلت های ذاتی جوامع جوان است.
وی افزود: در ابتدای کار دولت نهم بیش از سه میلیون نیروی بیکار در کشور وجود داشت و کهگیلویه و بویراحمد نیز از استانهایی بوده که بالاترین نرخ بیکاری را در کشور داشته است.
این مسوول اشتغالزایی، ایجاد و گسترش بنگاههای کوچک اقتصادی زودبازده را از مهمترین برنامه های دولت برای کاهش نرخ بیکاری در کشور و این استان عنوان کرد و اظهار داشت: طرح های اقتصادی کنونی از جمله طرح هایی است که روند اجرایی آنها به صورت ابتکاری و نو جهت رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در دولت نهم صورت گرفته است.
خلقی پور، با اشاره به تصویب طرح های اشتغالزا و اجرای آنها در شهرستان کهگیلویه و بهمئی که محرومترین شهرستانهای این استان محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: از دی ماه 84 تاکنون دو هزار و 196 طرح در این شهرستانها با اشتغالزایی چهار هزار و 854 نفر و اعتباری معادل 849 میلیارد و 733 میلیون ریال تصویب شده است.
وی تعداد قراردادهای منعقده در شهرستانهای کهگیلویه و بهمئی را یک هزار و 209 قرارداد با اشتغالزایی سه هزار و 833 نفر ذکر کرد و یادآور شد: اعتبار این قراردادها معادل 534 میلیارد و 287 میلیون ریال است.
مدیرکل کار کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان طرح های اشتغالزایی که تاکنون در این شهرستانها اعتبارات آنها پرداخت شده، یک هزار و 38 طرح با اشتغالزایی دو هزار و 95 نفر است.
خلقی پور، اعتبار پرداخت شده برای طرح های مذکور را 223 میلیارد و 493 میلیون ریال دانست و اضافه نمود: براساس سرشماری انجام شده توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد طی سال 85 نسبت به سال قبل آن دو و نیم درصد کاهش یافته که از افتخارات دولت نهم در زمینه ایجاد اشتغال در استان است.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۳۲
کد خبر : ۱۸,۰۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید