"آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت" در خراسان جنوبی اجرایی می شود

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از اجرای "آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت" در خراسان جنوبی خبر داد.
"آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت" در خراسان جنوبی اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی با اعلام این خبر افزود: به استناد مواد 85 و 86 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار، "آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت" در جلسه مورخ98/5/14شورای عالی حفاظت فنی تدوین شد .

اشرفی با اعلام اینکه این آیین نامه جهت اجرا و نظارت بر اجرای آن طی بازرسی های این اداره کل ابلاغ شده است گفت: این آیین نامه با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار تهیه شده و در کلیه جایگاه های عرضه سوخت مشمول ماده 85 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، لازم الاجرا است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تشریح کرد: مسئولیت ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت بر عهده کارفرما است و کارفرما مکلف به رعایت مصوبات شورای عالی حفاظت فنی و دیگر قوانین و مقررات ، آیین نامه ها و دستورالعمل های ایمنی و حفاظتی بوده و باید از مراجع ذیصلاح مجوزهای مرتبط را اخذ کند.

وی ادامه داد: کارفرما مکلف است بر اساس مخاطرات ناشی از عرضه هر نوع سوخت از قبیل گازوییل، بنزین، گاز طبیعی و ... اصول ایمنی متناسب را به کار گیرد.
اشرفی افزود: همچنین کارفرما مکلف است نسبت به بکارگیری مسئول ایمنی دارای صلاحیت، مطابق با آیین نامه بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه ها، اقدام کند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 8 بازرس کار در استان و 237 مسئول ایمنی در کارگاه های استان مسئولیت بازرسی و نظارت بر انجام امور ایمنی را بر عهده دارند.

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۱۸۰,۶۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید