از سوی رییس سازمان کار استان تهران :شرایط بخشودگی سهم بیمه کارفرمایان اعلام شد

رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت : کارفرمایانی که از مراکز کاریابی تحت پوشش وزارت کار و اموراجتماعی نیروی کار مورد نیاز خود را تامین کنند ، از پرداخت سهم بیمه کارفرما معاف می شوند .
محمدتقی حاجی قاسمی در دیدار اعضای مجمع نمایندگان مجلس استان تهران افزود : بیش از 150 مرکز کاریابی خارجی و داخلی در استان تهران فعال هستند و کارفرمایان می توانند با مراجعه به این واحدها نیروی مورد نیاز خود را تامین نمایند.
وی تاکید کرد : وزارت کار به منظور شناخت بیشتر بازار کار و بررسی تحولات آن ، این تسهیلات را در نظر گرفته است .
مهندس حاجی قاسمی مهمترین مشکل جویندگان کار را نداشتن مهارت عنوان کرد و گفت: وزارت کار و اموراجتماعی برای حل این مشکل ، این افراد را به مراکز فنی و حرفه ای معرفی می کند تا مطابق با نیازهای بازار کار آموزش ببینند.
وی تاکید کرد : این مشکل در خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتر است چون برخی رشته های آنان به خصوص رشته های علوم انسانی در بازار کار تقاضا ندارد.
مهندس حاجی قاسمی با اشاره به اجرای طرح های زودبازده در استان تهران ، یادآور شد: در استان تهران سالانه باید 165هزار فرصت شغلی از طریق طرح های زودبازده ایجاد شود.
وی طرح های معرفی شده به بانک ها را 40 هزار و 678 فقره با اعتباری بالغ بر 37 هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی 328 هزار و 235 نفر عنوان کرد و گفت : از تعداد مذکور 20 هزار و 338 طرح با اعتباری بالغ بر 16هزار و 744 میلیارد ریال و با اشتغال زایی 179 هزار و 132 نفر تایید شده است .
وی گفت : تاکنون برای پرداخت تسهیلات به 15 هزار و 188 طرح ، قرارداد بسته شده و به 14 هزار و 694 طرح اعتباری بالغ بر 9 هزار و 797 میلیارد ریال پرداخت شده که با اجرای این طرح ها ، تعداد 119 هزار و 571 شغل ایجاد شده است .
مهندس حاجی قاسمی از تشکیل گروههای بازرسی برای نظارت بر طرح های زودبازده خبر داد و گفت : گروههای بازرسی به طور مستمر بر روند کار نظارت دارند علاوه بر اینکه عملکرد صاحبان طرح ، دستگاههای اجرایی مرتبط و عملکرد بانکها نیز تحت نظارت قرار دارد.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۲۹
کد خبر : ۱۸,۰۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید