رییس سازمان کار کردستان: این استان رتبه اول درایجاد فرصت‌های شغلی در کشور را کسب کرده است

استان کردستان در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.
به گزارش ایسنا، علی رستمیان ـ رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان ـ افزود: اتخاذ ساز و کارهای مناسب با ظرفیت استان و کشور جایگاه این استان را در بحث اشتغال از رتبه سی‌ام به رتبه اول ارتقا داد.
او گفت: در دو سال اخیر هشت هزار ریال اعتبار اشتغالزایی به کردستان اختصاص یافت که از این مبلغ شش هزار میلیارد ریال سهم استان و مابقی از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری تامین شده است.
رستمیان افزود: از محل این اعتبارات 25 هزار طرح در کارگروه اشتغال استان به تصویب رسیده و به بانک‌ها ارائه شده که در زمان بهره‌برداری 39 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌کند که فرصت زمانی تعیین شده برای اجرای این طرح‌ها دو سال است.
وی با بیان این که در سال گذشته از محل اعتبارات اشتغالزایی چهار هزار و 850 فرصت شغلی در استان کردستان ایجاد شد بیان کرد: مشکل مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی کارگران استان کردستان است که 20 درصد از اعتبارات اشتغالزایی استان به تامین مسکن اختصاص یافته است.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: زمین مورد نیاز برای تامین مسکن کارگران در شهرستان‌های قروه، مریوان و دیواندره تملک شده و کار تملک زمین در سایر شهرستان‌های استان نیز در دستور کار قرار دارد.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۴۹
کد خبر : ۱۸,۰۷۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید