دکتر سیدمحمدجهرمی : بنگاههایی که بدهی معوق دارند تسهیلات جدید می گیرند

وزیر کار و امور اجتماعی اعلام کرد : به پیشنهاد وزارت کار و اموراجتماعی و تصویب هیات دولت ، واحدهای دارای بدهی معوق که تولیداتشان بازار فروش دارند ، می توانند تسهیلات جدید دریافت کنند.
دکتر سیدمحمد جهرمی در دیدار اعضای مجمع صنایع غذایی با تاکید بر اینکه حل مشکلات واحدهای موجود یکی از اولویت های اساسی وزارت کار و اموراجتماعی است یادآور شد : بر اساس مصوبه دولت علاوه بر اینکه بدهی معوق واحدهای دارای بازار فروش به حال تبدیل می شود ، جرایم آنها نیز بخشیده خواهد شد و این واحدها می توانند تسهیلات جدید را با نرخ 12 تا 13 درصد دریافت کنند.
وی همچنین افزود : وزارت کار در بررسی لایحه تجمیع عوارض پیشنهاد داده است که نرخ عوارض از سه به یک درصد کاهش یابد.
دکتر جهرمی همچنین خاطرنشان ساخت : واحدهای که در امر مهارت آموزی و ورزش کارگران خود سرمایه گذاری کنند ، در پرداخت عوارض فنی و حرفه ای و ورزش کارگران مشمول تخفیف می شوند.
وزیر کار و امور اجتماعی با اشاره به اینکه بنگاههای بزرگ برای اجرای طرح های توسعه ای خود به 10 هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند گفت : وزارت کار و اموراجتماعی تلاش می کند ، در چارچوب پرداخت تسهیلات به بنگاههای زودبازده از این واحدها حمایت کند.
وزیر کارو اموراجتماعی با تاکید بر اینکه بنگاههای بزرگ می توانند بخش هایی از تولید ، خدمات و توزیع کالاهای خود را به بنگاههای کوچک و متوسط واگذار کنند ، افزود : صنایع غذایی می تواند راههای گسترش ، توسعه و ارتباطات واحدهای کوچک به متوسط را در این بخش اجرا کنند.
دکتر جهرمی از برنامه دولت برای حمایت بیشتر از صنایع دارای مزیت نسبی خبر داد و گفت : صنایع غذایی به واسطه مصرف بالای داخلی و همچنین زمینه صادرات می توانند طرح های توسعه ای خود را با حمایت دولت اجرا کنند و شرایط را برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر فراهم سازند .
وی همچنین پیشنهاد داد : مدیران صنایع غذایی با تشکیل هلدینگ ها می توانند از واحدهای کوچک و متوسط برای افزایش ظرفیت های تولیدی خود را استفاده کنند.
دکتر جهرمی تاسیس شرکت های مشترک برای انجام خدمات مورد نیاز صنایع غذایی را از دیگر پیشنهادات خود عنوان کرد و افزود : علاوه بر سیستم بانکی باید شرایط برای استفاده از بازار سرمایه جهت تامین نقدینگی واحدها فراهم شود.
وی همچنین از مدیران صنایع غذایی و تشکل های این صنف خواست برنامه 20 ساله خود را برای توسعه این رشته اداره کنند.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۵:۲۴
کد خبر : ۱۸,۰۸۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید