مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: مطالبات کارگران در چارچوب قوانین پیگیری شود

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با توجه به ﺣﺪود وﻇﺎﯾﻒ و اﺧﺘﯿﺎرات نمایندگان کارگران در ﮐﺎرﮔﺎهها، آنها در چارچوب قوانین و مقررات، مطالبات و خواسته های کارگران را پیگیری می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،  "هادی ابراهیمی" در نشست با معاون مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور با بیان اینکه تشکلات کارگری و کارفرمایی در راستای توسعه و ترویج سه ‌جانبه گرایی کارگر، کارفرما و دولت و بمنظور حفظ حقوق، منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه است، در واحدهای تولیدی تشکیل شده اند، افزود: تشکل‌های کارگری بستری برای پیگیری مطالبات به حق کارگران در چارچوب قانون هستند.

وی بیان کرد:  بر اساس قانون،  بمنظور تقویت روابط بین کارگر و کارفرما،  بنگاههای تولیدی بالای 35  نفر نیروی کار موظف به تشکیل شورای اسلامی کار هستند و بنگاههای تولیدی استان باید به این موضوع مهم توجه داشته باشند.

ابراهیمی در ادامه به حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال تاکید و اضافه کرد: دولت در این راستا طرح های مختلفی را در دست اجرا دارد که در برخی از آنها، طرحهای تشویقی برای کارفرمایان در نظر گرفته که می توانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه با همکاری دانشگاهها و مراکز فنی و حرفه ای استان، متقاضیان جویای کار آموزش های لازم را فرا می گیرند، اظهارکرد: با توجه به راه اندازی نیروگاه سیریک و نیاز این نیروگاه به نیروی کار، می توان در جهت ارتقاء کیفیت تولیدات و ایجاد اشتغال، از این متقاضیان استفاده کرد.

ابراهیمی در ادامه بر  ایجاد مراکز همیار کارکنان، توجه به سلامت اجتماعی کارگران، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توسعه ورزش کارگری در بین کارگران شرکت تولید نیروی برق در استان تاکید کرد.

در این نشست، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق استان خواستار همکاری این اداره کل در انتخاب نماینده کارگران در  شرکت تولید نیروی برق استان شد.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۲
کد خبر : ۱۸۰,۸۳۶
کلیدواژه ها: هادی ابراهیمی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان,کارگران,کارگر,کارفرما

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید