مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: جذب 99 درصد اعتبارات اشتغال روستایی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۹۹ درصد از اعتبارات اشتغال روستايی گلستان جذب شد و ۶ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود.
جذب اعتبارات اشتغال روستایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال در گلستان داشته باشیم.

وی افزود: در بحث اشتغال روستایی توانستیم تا امروز ۹۹ درصد اعتبارات ۳۷۵ میلیارد تومانی این بخش را جذب کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از دو هزار شغل در این حوزه ایجاد شده است، ادامه داد:  این اعتبار تاکنون به پنج هزار طرح در گلستان پرداخت شده و پیش‌بینی می‌کنیم ۶ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد شود.

وی با یادآوری اینکه تعهد اشتغال استان در سال جاری ۲۴ هزار شغل بود که استاندار آن را به ۳۰ هزار شغل رسانده بود، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۵ هزار شغل در گلستان ایجاد شده و ۵۱ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده است و با توجه به وقوع سیل در اوایل سال، بعید است بتوانیم ۳۰ هزار شغل امسال ایجاد کنیم.

به گفته مازندرانی همچنین از محل اعتبارات مشاغل خانگی ۳۵ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده و چهار هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی همچنین از تحقق ۷۰ درصد طرح کارورزی هزار و ۵۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: برخلاف سال گذشته که نرخ بیکاری گلستان از میانگین کشوری پایین‌تر بود بعید است امسال این نرخ کاهشی حفظ شود و احتمال دارد میانگین بیکاری استان معادل میانگین کشوری (۱۰.۵ تا ۱۱ درصد) باشد.

۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۱۸۰,۸۴۲
کلیدواژه ها: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان,تعاون,اشتغال,فرصت شغلی,اشتغال روستایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید