پناه در مراسم راه‌اندازی مرکز تربیت مربی حوزه نفت و گاز در کنگان: مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال پایدار نقش دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر نقش مهارت‌آموزی در راستای ایجاد اشتغال پایدار، عنوان کرد: در این راستا برنامه ایجاد مرکز آموزش تربیت مربی در کنگان از اولویت برنامه‌های این وزارتخانه است.
نقش مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال پایدار

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ، غلامرضا پناه  در دیدار با استاندار بوشهر، گفت: در استان بوشهر مبلغ 170 میلیارد ریال اعتبار سفر ریاست جمهوری جهت ایجاد چهار مجموعه فرهنگی ورزشی در شهرستان‌های تنگستان، دشتی و گناوه مدنظر قرار گرفته است؛ همچنین ایجاد یک استخر و مجموعه فرهنگی و ورزشی برای قشر زحمتکش کارگری در استان بوشهر در حال اجرا است که تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی داشته‌ است.

 وی  با بیان این که زیرساخت‌های ورزشی کارگری را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم، افزود: در راستای ایجاد زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک، سامانه روابط کارگر و کارفرما را راه‌اندازی خواهیم کرد تا از این طریق بتوانیم فرایندهای دست‌وپاگیر اداری را حذف کنیم که به‌عنوان پایلوت در هشت استان کشور راه‌اندازی شده و استان بوشهر یکی آنهاست.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز در این جلسه گفت: افزایش بی‌رویه نرخ بیکاری نشانگر کمبود مهارت در بین برخی جوانان است که باید در راستای رفع نیاز‌ کشور نسل جدید به سوی مهارت‌آموزی سوق داده شوند.

حمیدرضا پناه با بیان اینکه ماندگاری و توسعه‌ پایه‌های اقتصادی جامعه نیازمند آموزش مهارت به اقشار جامعه است تا با ورود به عرصه تولید، موجب تغییر وضعیت اقتصادی شوند، اظهارکرد: امروزه یکی از عوامل نقش‌آفرین در اشتغال جوانان، آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای است که زمینه‌ جهت کارآفرینی، فعالیت برای کسب درآمد و همچنین حمایت از تولیدات داخلی را فراهم می‌آورد.

وی خاطرنشان‌کرد: افزایش بی‌رویه نرخ بیکاری نشانگر کمبود مهارت در بین برخی جوانان است که باید این نیاز‌ کشور رفع شده و این معضل تنها با سوق دادن نسل جدید به سوی مهارت‌آموزی صورت می‌گیرد و در این راستا نیز همکاران سازمان فنی‌‌وحرفه‌ای اقدامات مطلوبی انجام داده‌اند.

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
کد خبر : ۱۸۰,۸۴۸
کلیدواژه ها: پناه,معاون توسعه مدیریت و منابع,اشتغال پایدار,کنگان,مهارت‌آموزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید