شرایط سنی عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اعلام شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان گفت: شرط سنی برای عضویت در این صندوق حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال است.
شرایط سنی عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اعلام شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، امان الله شاقوزایی با اشاره به حمایت‌های دولت از روستاییان کشاورزان و عشایر افزود: دولت در حمایت از اقشار زحمتکش و مولد جامعه 70 درصد از حق بیمه صندوق را پرداخت می‌کند و افراد تنها با پرداخت 30 درصد حق بیمه به‌صورت سالیانه می‌توانند نسبت به عضویت در صندوق بیمه اجتماعی و بهره‌مندی از مزایای آن، اقدام کنند.
 وی اظهار کرد: در سال جاری حداقل حق بیمه سهم بیمه شده ماهیانه ۲۲۵۰۰ تومان است که به‌صورت سالیانه (۲۷۰ هزار تومان) باید پرداخت شود و چنانچه افرادی توان پرداخت آن را نداشته باشند، می‌توانند به‌صورت اقساط در دو تا چهار قسط واریز کنند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گفت: مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت ازجمله خدماتی است که این صندوق به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهد.
وی با اشاره به تسهیل فرآیند ثبت نام و عضویت جامعه هدف در صندوق اظهارکرد: متقاضیان با مراجعه به نزدیکترین کارگزاری صندوق برای عضویت اقدام کنند.
شاقوزایی همچنین تاکید کرد: در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، بانوان و دختران به صورت مستقل امکان عضویت و بهره مندی از خدمات و مزایای بیمه اجتماعی را دارند.

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۸۰,۸۷۶
کلیدواژه ها: بیمه اجتماعی - امان الله شاقوزایی - سیستان و بلوچستان - روستاییان و عشایر - شرایط عضویت - کارگزاری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید