معاون وزیر کار : قراردادهای سفید امضاء خلاف قانون است

معاون روابط کار وزارت کار و اموراجتماعی ، قراردادهای سفید امضاء را خلاف قانون دانست و کارفرمایان را از انعقاد اینگونه قراردادها با کارگران منع کرد.
ابراهیم نظری جلالی در گفتگو با ایسنا گفت : در صورتی که قراردادی که با کارگر بسته می شود ، بدون مدت باشد ، از نظر وزارت کار و اموراجتماعی ، این قرارداد به منزله قرارداد دائم شناخته می شود .
وی به کارفرمایان توصیه کرد شرایط قراردادها را در مفاد آن ذکر کنند.
معاون وزیر کار از کارگرانی که چنین قراردادهایی با آنها امضاء شده است خواست از کارفرمایان متخلف به ادارات کار شکایت کنند تا به شکایت آنها رسیدگی شود.
وی با بیان این که بازرسی ها از واحدهای تولیدی در سال 85 نسبت به سال 84 حدود 15 درصد رشد داشته است گفت : برنامه توسعه بازرسی ها از واحدهای تولیدی را با اجرای طرح بازرسان خصوصی در دست اجرا داریم و امسال بازرسان ما فعالتر از پیش عمل خواهند کرد.
نظری جلالی درباره رسیدگی به وضعیت کارخانه های قند دزفول و کاغذسازی شوشتر گفت : رسیدگی به وضعیت این دو کارخانه به کارگروه استان محول شده است و امیدواریم با توجه به اختیاراتی که به تازگی در رابطه با این کارخانه ها به استاندار خوزستان داده شده است ، مشکل حل شود.
وی خاطر نشان کرد : هر آنچه مسئولان در خوزستان تصمیم گیری کنند مورد حمایت ما است . استاندار خوزستان در تعیین مدیریت کارخانه ها دارای اختیار است و باید هر چه سریع تر مشکل کارخانه ها را حل نماید تا مجدداً راه اندازی شوند.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۱:۰۴
کد خبر : ۱۸,۰۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید