واکنش وزارت امور اقتصادی و دارایی به خبر ایسنا

وزارت اموراقتصادی و دارایی نسبت به خبر ایسنا که با تیتر استنباطی " باید مواظب باشیم طرح های زودبازده اقتصاد کشور را ورشکسته نکند " به روی این سایت خبری ارسال شده بود واکنش نشان داد .
در اطلاعیه خبری روابط عمومی وزارت اموراقتصادی و دارایی در این مورد آمده است :
همانگونه که در متن خبر مذکور به نقل از وزیر اموراقتصادی و دارایی در حاشیه سفر به کرمان تصریح شده است ، دکتر دانش جعفری با تاکید بر آثار و نتایج مثبت طرح های زودبازده بر اقتصاد کشور ، اجرای این طرح ها را از ابتکارات موثر دولت در جهت رفع مشکلات جوانان و افراد جویای کار دانسته که می تواند به شکوفایی اقتصاد ، مردم و دولت منتهی شود . لذا چگونه ممکن است علی رغم نظر مثبت در خصوص ماهیت اجرای این طرح ها در جای دیگر ایشان عنوان کرده باشند که : " اقتصادکشور ممکن است به دلیل اجرای طرح های زودبازده ورشکسته شود " بی تردید استنباط چنین تیتری از سوی تهیه کننده خبر فاقد هر گونه منطق و استدلال عقلی است .
روابط عمومی وزارت اموراقتصادی و دارایی در ادامه تصریح می نماید : وزیر اموراقتصادی و دارایی به این نکته تاکید داشته اند که در زمینه طرح های زودبازده صرفاً باید پروژه هایی انتخاب و اجرا شوند که توجیه اقتصادی داشته باشند و چه بهتر است که این طرح ها رابطه خوشه ای نیز با صنایع بزرگ داشته باشند.
این گزارش می افزاید : از آنجا که مطالب مزبور در جلسه شورای اداری جیرفت در حضور فرماندار و مدیران شهرستان مزبور ، و نه در یک گفتگوی خبری بیان شده است، بهتر بود مسئولان محترم خبرگزاری ایسنا پیش از درج خبر فوق حتماً از صحت موارد آن اطمینان حاصل می کردند . علیهذا ضرورت دارد خبرنگار محترم ، مستنداتی را که دال بر بیان مطلب مندرج در تیتر خبر فوق به نقل از وزیر اموراقتصادی و دارایی است ، ارائه نمایند.
در غیر این صورت وزارت اموراقتصادی و دارایی براساس مستندات موجود در مشروح مذاکرات جلسه شورای اداری شهرستان جیرفت حق خود را برای پیگیری حقوقی موضوع به دلیل عدم دقت کافی خبرنگار و تنظیم جهت دار خبر محفوظ می داند.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۰:۵۹
کد خبر : ۱۸,۰۸۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید