مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین: افزایش مهارت‌های فردی موجب تثبیت امنیت شغلی می‌شود

مهارت آفرینی، نیاز امروز صنعت کشور است و هرقدر مهارت‌های فردی اشخاص در یک جامعه افزایش یابد تثبیت امنیت شغلی آنها بیشتر خواهد شد.
مهارت‌های فردی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،مسعود بابایی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین  در همایش سه جانبه‌گرایی بنگاه‌های اقتصادی با محوریت آموزش در حوزه‌های حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری، افزود: عمده بیکاری در کشور ما بیکاری مهارتی است و ۵۵ درصد کارگاه‌های کشور از نظر امنیت شغلی ناامن محسوب می‌شوند.
بابایی اضافه کرد: هر چقدر مهارت‌های فردی اشخاص افزایش یابد، امنیت شغلی آنها بیشتر می‌شود و این شاخص یکی از مولفه‌های کار شایسته است.
وی اضافه کرد: ۳۹ درصد حقوق بگیران ایران در واحدهای کوچک و متوسط، ۲۳.۵ درصد در بخش دولتی، ۳۰ درصد خویش فرما و ۶.۵ درصد در واحدهای بزرگ مشغول کارند که این امرنشان می‌دهد که تمرکز ما بر واحدهایی است که قوانین و استانداردها در آنها بیشتر انجام می‌شود.
بابایی  با اشاره به فلسفه و ضرورت سه جانبه گرایی افزود:این موضوع به عنوان یک اصل مترقی در حوزه مدیریت سرمایه‌های انسانی به خصوص در جوامع توسعه یافته مطرح است و چند شاخص مهم در خصوص آن وجود دارد.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در مبحث سه جانبه گرایی باید عقلانیت سیستماتیک، بحث ناسازگاری قضاوت‌ها، پرهیز از پافشاری بر تفکر خطی و در نظر گرفتن وابستگی متقابل اجزا را رعایت کنیم که ارتباطی منطقی است و منافع دوگروه کارگر و کارفرما را حفظ می‌کند.
وی اضافه کرد: امروز به عنوان تصمیم گیرندگان حوزه کسب و کار، ناچار هستیم سیستم عقلانیت را اجرا کنیم و روابط متقابل را در اجزای سیستماتیک در نظر بگیریم در غیر این صورت مشکلات عدیده ای ایجاد می‌شود.

۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
کد خبر : ۱۸۰,۹۱۲
کلیدواژه ها: مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین,مهارت آفرینی,تثبیت,امنیت شغلی,صنعت,مهارت‌

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید