کارگاه آموزشی «آینده کار و فناوری، فرصت‌ها و چالش‌ها» در گیلان برگزار شد

نصرتی نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در کارگاه آموزشی «آینده کار و فناوری، فرصت‌ها و چالش‌ها» به تشریح روندها، سناریوها و کانون‌های تغییر در نظامات فناوری و کار پرداخت و فناوری‌های نوظهور، رفتارهای جدید در کسب و کارها و پویایی‌های کار را مورد بحث و بررسی قرار داد.
کارگاه آموزشی آینده کار و فناوری گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان ، در اولین روز از بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار گیلان، کارگاه آموزشی با عنوان «آینده کار و فناوری؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» توسط نصرتی رییس اداره امور بیمه‌ای و آسیب‌های اجتماعی و دبیر کمیته پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان برگزار شد.

نصرتی در این کارگاه آموزشی رویکردهای مواجهه با عدم قطعیت آینده به ویژه چگونگی طراحی سناریوها، تحولات اکوسیستم کسب و کار با توجه به روندهای در حال ظهور، توسعه نقش چشم‌انداز در ایجاد تصویری مطلوب از آینده کسب و کار و تاثیر دگرگونی‌های بنیادین فناوری بر پویایی‌های بازار کار پرداخت.

در ادامه وی ضمن معرفی و تشریح پیشران‌های فضای فناوری از جمله فناوری اطلاعات، فناوری زیستی، علوم شناختی و نانوفناوری ؛ این پیشران ها را به عنوان شکل‌دهنده بخش مهمی از تحولات نیروی کار در آینده یاد کرد.

در بخش پایانی نیز فناوری‌های نوین و در حال توسعه بخش کشاورزی به جهت اولویت فعالیت‌های کشاورزی در سطح استان گیلان از جمله توسعه حسگرها و انتقال‌دهندگان اطلاعات، خودکارسازی فعالیت‌ها و عوامل مرتبط با بخش کشاورزی (مزارع، خاک، جنگل، دامپروری و ...) و همچنین بازمهندسی محیط کشاورزی ؛ به ویژه توسعه کشت عمودی - با توجه به تحولات مهارتی منابع انسانی توسط نصرتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 
۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۱۸۰,۹۱۶
کلیدواژه ها: کسب و کار,فناوری,فناوری‌های نوظهورآینده,کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید