۴۳۰‬ طرح با اشتغال زایی حدود ‪ ۵۰۰‬نفر در بناب تصویب شد

فرماندار بناب از تصویب 430 طرح با اشتغال‌زایی 500 نفر در نشست روز شنبه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان خبر داد.
بهنام رضوانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ارزش ریالی طرح‌های مصوب کارگروه برای برخورداری از تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده بناب را 11 میلیارد و 15 میلیون ریال ذکر کرد.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیارد و 880 میلیون ریال تسهیلات برای طرح‌های بنگاه‌های زودبازده و کارآفرین توسط بانک‌های عامل بناب پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه بانک‌های عامل شهرستان بناب از محل معوقات تسهیلات پرداختی بنگاه‌های زودبازده به مردم 76میلیارد ریال طلبکارند، از مردم خواست با پرداخت بدهی خود زمینه تامین و پرداخت اعتبارات برای طرح‌های جدید را فراهم نمایند.
رضوانی از تفویض اختیار به کارگروه‌اشتغال شهرستان درخصوص پرداخت اعتبار تا سقف 10 میلیارد ریال به طرح‌های گردشگری خبر داد و گفت: ایجاد منطقه گردشگری در کوه‌های قره‌قشون بناب، جزء مصوبات کارگروه از محل این اختیارات است.
مدیر جهاد کشاورزی بناب نیز در این نشست با تشکر از مدیران بانک ملی و کشاورزی شهرستان به خاطر ارایه تسهیلات به متقاضیان بخش کشاورزی، از عدم همکاری بانک‌های صادرات و ملت انتقاد کرد.
مروتعلی نیکنام گفت: به‌رغم اینکه پرونده‌های معرفی شده برای طرح‌های زودبازده بدون مشکل می‌باشند ولی به جهت عدم همکاری این بانک‌ها روند رسیدگی به پرونده متقاضیان از 45 روز به 6 ماه رسیده است.
شهرستان بناب با 123 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۴۶
کد خبر : ۱۸,۰۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید