کارشناس اقتصادی :طرح خوشه‌های صنعتی حلقه مفقوده صنایع کشور است

سرویس با خبرنگاران حوزه – راحله ایمانی آزاد- خبرگزاری فارس
یک کارشناس اقتصاد کلان گفت: اجرای طرح خوشه های صنعتی در ایران می تواند مشکل از هم گسیختگی صنایع کشور را حل کند و صنایع کشور را در یک نظام هماهنگ قرار دهد که مواد اولیه را در یک فرآیند کامل به محصول نهایی تبدیل می کند.
مهدی تقوی در این گفتگو اظهار داشت: تجربه ارائه تسهیلات به بنگاه های زودبازده در 14ماه گذشته از هر جهت قابل بررسی است .
وی اظهار داشت: صنایع کشور ما از هم گسیخته هستند و در یک زنجیره پیوسته قرار ندارند و این موضوع حلقه مفقوده ارتقا سطح تولید و بهره وری در کشور است.
این کارشناس اقتصاد کلان اظهار داشت: اجرای طرح خوشه های صنعتی در ایران می تواند مشکل از هم گسیختگی صنایع کشور را حل کند و صنایع کشور را در یک نظام هماهنگ قرار دهد.
وی تاکید کرد: بخش صنعت در صورتی به رشد و ارتقا می رسد که زنجیر صنعت و تولید ترکیب هماهنگ و درستی داشته باشد، یعنی چند بنگاه کوچک زیر مجموعه یک بنگاه متوسط باشند و مواد خام پس از فرآوری در بنگاه های کوچک به محصولی تبدیل شوند که ماده اولیه بنگاه های متوسط باشد.
وی افزود: چند بنگاه متوسط هم باید در زیر مجموعه یک بنگاه بزرگ تولیدی وجود داشته باشد و محصول فرآوری شده در بنگاه متوسط ماده اولیه بنگاه بزرگ باشد و بنگاه بزرگ به عنوان ایستگاه نهایی تولید محصول کاملی را تولید نماید.
تقوی گفت: صنایع کشور در کنار هم مجموعه کاملی هستند و تاکید بر توسعه صنایع کوچک به تنهایی و بدون توسعه صنایع متوسط و بزرگ نه تنها به نفع صنعت کشور نیست، بلکه می تواند مشکل آفرین باشد.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۱:۵۴
کد خبر : ۱۸,۰۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید