شعبه اجرای احکام دادگستری در سازمان کار استان کرمانشاه افتتاح شد

به منظور تسریع در اجرای آرای صادره از سوی هیاتهای تشخیص و حل اختلاف ادارات کار در خصوص دعاوی بین کارگر و کارفرما ، برای اولین بار در سطح کشور شعبه اجرای احکام دادگستری در سازمان کار و امور اجتماعی دایر شد.
شکور ابراهیمی، مدیرکل تنظیم و نظارت بر روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی، در مراسم افتتاح شعبه اجرای احکام دادگستری در سازمان کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه، اظهار داشت: با هماهنگی و مساعدت دادگستری استان، از این پس آرای قطعی صادره شده از سوی مراجع حل اختلاف سازمان کار و امور اجتماعی در این شعبه به اجرا در خواهد آمد.
وی کاهش بروکراسی اداری، خدمت رسانی به موقع و تسریع در رسیدگی به شکایات کارگران و کارفرمایان و کاهش هزینه را از مزایای استقرار این شعبه خواند و افزود: این اقدام در کشور بی نظیر بوده و رضایتمندی کارگران و کارفرمایان را به دنبال خواهد داشت.
فلسفی، رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان کرمانشاه، با اشاره به نقش دولت در تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما، اظهار داشت: در سال 85 با ایجاد شوراهای سازش در سطح استان، راه اندازی واحد مشاوره در روابط کار و در خواست بیمه بیکاری بدون طرح شکایت از سوی کارگران، توانسته‌‏ایم 48 درصد شکایات را نسبت به سال 84 کاهش دهیم.
وی گفت: در سال گذشته 58 درصد آرای مراجع حل اختلاف به صورت توافقی صادر شده است.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۴۰
کد خبر : ۱۸,۱۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید