کارشناس اقتصادی: بنگاه های کوچک در برخی کشورها نیمی از ارزش افزوده را تولید می کنند

بنگاه های کوچک و متوسط در برخی کشورها از یک سوم تا نیمی از ارزش افزوده را ایجاد می کنند.
محمد ناطق کارشناس مسایل اقتصادی در گفت و گویی با اداره کل روابط عمومی وزارت کار واموراجتماعی، اظهار داشت : ارزش افزوده بالا ، نوآوری ، اشتغال ، کارآفرینی و انعطاف پذیری نسبت به صنایع بزرگ از جمله مزایای بنگاه های کوچک است.
وی گفت : در دو دهه اخیر با ظهور فناوری های جدی، دستیابی همگان به شبکه ارتباطی اینترنت تحولاتی در توانایی های واحدهای صنعتی ، روش های تولید و توزیع و ساختار تشکیلاتی بنگاه ها ایجاد کرده است که عموماً بر اهمیت نقش واحدهای کوچک و متوسط در ساختار صنعتی افزوده است .
ناطق یادآور شد : این واحدها در بسیاری از کشورهای در حال توسعه ضمن دستیابی به اهداف اصلی توسعه ، نقش تعیین کننده ای در گسترش و تنوع تولیدات صنعتی دارند و در اهتمام به یک سری اهداف بنیادین همچون ایجاد اشتغال ، ریشه کن کردن فقر ، بهبود و توزیع درآمد و برآوردن نیازهای اساسی کشورها نقش موثر دارند.
وی مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد را از دیگر ویژگی های این واحدها برشمرد و افزود: این واحدها می توانند بخش خصوصی را در سرمایه گذاری تشویق کنند چون بخش خصوصی معمولاً برای ایجاد واحدهای بزرگ امکانات کافی ندارد و این واحدها می توانند به عنوان ابزار مناسبی برای توسعه بخش خصوصی در نظر گرفته شود.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۲۰
کد خبر : ۱۸,۱۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید