دبیرکل حزب اسلامی رفاه کارگران: منتقدان امروز قرارداد موقت خود تصویب کننده و اجراکنندگان این بخشنامه هستند

مخالفان امروز قراردادهای موقت خود از صادرکنندگان بخش نامه قراردادهای موقت هستند.
بخش نامه قراردادهای موقت در اوایل سال 74 از سوی مخالفان امروزی این قراردادها صادر شده است .
حسین سرافراز دبیرکل حزب اسلامی رفاه کارگران با بیان این مطلب افزود: از ابتدا مشخص بود که قراردادهای موقت، امنیت شغلی کارگران را به مخاطره می اندازد ولی چون کارگران از آن آگاهی نداشتند، هیچ اعتراضی نکردند و صادرکنندگان بخش نامه بر این باور بودند که مشکلات ناشی از قراردادهای موقت کار زمانی بروز خواهد کرد که دیگر آنها در مسند کار نیستند.
وی به اصل 22 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: صادرکنندگان بخش نامه قرارداد موقت بدون در نظر گرفتن ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سوءاستفاده از این قراردادها، امنیت شغلی کار و تولید را در معرض تهدید قرار دادند.
دبیر کل حزب اسلامی رفاه کارگران گفت: کسانی که امروز ادعای داشتن دغدغه امنیت شغلی کارگران را دارند در سالهای گذشته نسبت به پیامدهای منفی قراردادهای موقت هیچ اعتراضی نکردند چرا که به نوعی وابستگی هایی داشتند.
وی گفت: این افراد چرا زمانی که در دولت و مجلس حضور داشتند و تامین اجتماعی و سایر نهادهای کارگری را در اختیار داشتند هیچ اقدامی برای اصلاح قراردادهای موقت نکردند و امروز به خاطر ندانم کاری های خود وزارت کار و اموراجتماعی را نشانه گرفته اند.
دبیرکل حزب اسلامی رفاه کارگران، مشکلات روحی و روانی کارگران را از آثار سوءقراردادهای موقت عنوان کرد و افزود: اکثر حوادث ناشی از کار، در کارگاه هایی صورت می گیرند که کارگران آنها جزء قراردادهای موقت هستند و برای آموزش این کارگران از سوی کارفرما هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.
سرافراز افزود: به جای اینکه این افراد اشتباهات گذشته خود را به پای دیگران بنویسند و با این اعمال خود نردبان ترقی را طی کنند، می توانند با برگزاری همایش ها و نشست های علمی، تدابیری برای حل مشکل بیاندیشند.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۷:۴۹
کد خبر : ۱۸,۱۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید