دو هزارو ‪ ۵۶۱‬طرح زودبازده در خراسان شمالی راه‌اندازی شد

دبیر شورای اشتغال خراسان شمالی گفت: تاکنون از محل تسهیلات بنگاه های زودبازده در این استان دو هزارو 561 طرح به بهره‌برداری رسیده است.
محمود احمدی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: برای راه‌اندازی این تعداد بنگاه اقتصادی زودبازده در استان بانکهای دولتی حدود 775 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردند.
او افزود: از محل اجرای طرحهای زودبازده در خراسان شمالی برای هفت هزارو 749 نفر بیکار جویای کار در این استان اشتغال ایجاد شده است.
وی گفت: استان خراسان شمالی در بخش ایجاد اشتغال برابر با سند توسعه استان رتبه اول کشور را به دست آورد.
او پیش‌بینی سند توسعه استان خراسان شمالی برای اشتغال را سالانه شش هزار نفر اعلام کرد.
رییس سازمان کار و فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی گفت: بیشترین طرحهای بهره برداری شده از محل تسهیلات بانکهای دولتی با 900 طرح مربوط به بانک صادرات استان خراسان شمالی است.
وی افزود: بانک کشاورزی با 690 طرح و بانک ملی با 457 طرح در رتبه بعدی پرداخت تسهیلات برای اجرای طرحهای زودبازده قرار دارند.
او گفت: طرحهای زودبازده بهره‌برداری شده مصوب شورای اشتغال استان بوده که برای دریافت تسهیلات به بانکهای دولتی ارجاع شدند.
وی تعداد طرحهای مصوب شورای اشتغال استان خراسان شمالی را 10 هزارو 89 طرح اعلام کرد.
او افزود: برای بهره‌برداری از این طرحها سه هزارو 27 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده که در صورت تحقق برای 27 هزار بیکار استان ایجاد شغل می‌شود.
وی گفت: با این میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای طرحهای مصوب شورای اشتغال برای بیش از 90 درصد از سهم تسهیلات بنگاه های اقتصادی استان در سالهای 1384 و 1385 طرح به بانکهای دولتی معرفی شد.
او سهم استان خراسان شمالی را از محل تسهیلات طرحهای زودبازده سه هزارو 80 میلیارد ریال اعلام کرد.
۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۰:۱۲
کد خبر : ۱۸,۱۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید