مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: بازرسان کار، چشمان بیدار و هوشیار قانون هستند

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان بازرسان کار را چشمان بیدار و هوشیار قانون دانست و گفت: کارفرمایان باید بدانند واحد صنفی آن ها همواره توسط بازرسان کار مورد رصد و بازدید قرار می گیرد.
بازرسان کار چشمان بیدار قانون

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در نشست با کارشناسان، بازرسان کار و مسوولان حوزه مدیریت روابط کار با تاکید بر لزوم بازرسی های موردی از واحدهای کارگری و تولیدی در معرض آسیب گفت: هر کجا و در هر گوشه از خوزستان مشکلی در حوزه کارگری وجود داشته باشد، بر اساس وظیفه ذاتی خود در حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار، مکلف به حضور تا رفع مشکل هستیم .
وی گفت: با توجه به تعدد و تنوع مشاغل موجود در خوزستان، بازرسان کار استان نسبت به بازرسان کار دیگر مناطق کشور از تجربه بیشتری بر خوردار هستند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: متاسفانه در گذشته بازرسی کار آن گونه که شایسته است مورد توجه برخی واحدها قرار نداشت و بازرسان کار از سوی برخی کارفرمایان مورد بی مهری قرار می گرفتند.
غمگین با تاکید بر این که، ارتقای سطح کیفی و کمی بازرسی های موردی جزو برنامه های ما در حوزه بازرسی کار است، افزود: با هیچ کارفرمای متخلفی مماشات نخواهیم کرد چرا که حفظ جان کارگران و صیانت از نیروی کار جزو اصلی ترین وظایف وزارت تعاون کارو رفاه اجتماعی است.
وی گفت: خوزستان با بیش از ٨۵٠ هزار کارگر تحت پوشش، دومین استان کارگری کشور است و همین موضوع اهمیت کار بازرسان کار را صد چندان کرده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، کمبود نیروی انسانی را رافع مسوولیت بازرسان کار ندانست و گفت: اداره بازرسی کار با یک برنامه ریزی مدون می بایست نسبت به بازرسی از تمام شرکت ها و واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی اقدام کنند.
وی حضور بازرسان کار را درمحل کارگاه باعث ایجاد آرامش روحی و ذهنی برای کارگر دانست و اظهار کرد: کارگران با دیدن بازرسان کار در محل کار احساس امنیت خواهند کرد و این احساس امنیت بر ارتقای سطح تولید و بهره وری اثر مستقیم دارد.
وی افزود: بر ما تکلیف است هر کجا و در هر گوشه از خاک خوزستان مشکلی در حوزه کارگری وجود داشته باشد با حضور موثر خود به دنبال رفع مشکل باشیم تمام واحدهای تولید و کارگری در تمام نقاط استان می بایست زیر ذربین بازرسان کار باشند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: به دنبال این هستیم که با تکیه بر خِرًد جمعی و بهره گیری از ظرفیت تجربه، تخصص و تعهد کارشناسان خبره در قالب یک کار تیمی منسجم و با یک برنامه مدون و منظم، در کوتاه ترین زمان، تمام واحدهای در معرض خطر را شناسایی کرده و قبل از ایجاد بحران با بهره مندی از حمایت مسوولان نسبت به رفع مشکل اقدام کنیم.
غمگین با تاکید بر لزوم آموزش کارشناسان روابط کار به ویژه بازرسان کار گفت: بازرسان کار می بایست با جدی گرفتن موضوع آموزش، خود را به آخرین دانش روز مجهز کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان توفیق خدمت به مردم را بزرگ ترین ودیعه الهی و والاترین نعمت الهی دانست و گفت: باید از این موقعیت بزرگ برای آخرت خود اندوخته معنوی پس انداز کنیم .
گفتنی است: در ابتدای این نشست مسوولان و کارشناسان حوزه مدیریت روابط کار به بیان دیدگاه های خود پرداختند.۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۱۸۱,۳۳۰
کلیدواژه ها: ارسلان غمگین,مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان,بازرسان کار,وابط کار,واحدهای کارگری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید