تشکیل کمیته رفاه سالمندان در خراسان جنوبی

در هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان جنوبی اعلام شد که کمیته رفاه سالمندان تشکیل خواهد شد .
تشکیل کمیته رفاه سالمندان در خراسان جنوبی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی،اولین دستور کارجلسه برنامه ریزی در خصوص سفر معاونین و مقامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان بود که غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواستار هماهنگی هر یک از مدیران استانی با مرکز در حوزه کاری مربوطه شد و افزود: باید هماهنگی ها به صورتی انجام شود که بهره برداری کافی از حضور مقامات به نفع استان و جامعه هدف صورت گیرد که این مهم مطالبه استاندار  و مقامات استانی نیز هست.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی از همه مدیران عضو شورای رفاه در استان خواست با تعامل و هم افزایی بیش از پیش، یاری رسان یکدیگر در استان باشند.

وی ادامه داد: تشریک مساعی و همکاری درجهت رفع نقاط ضعف، کاستی ها و آسیب ها در اجرای برنامه ها و همچنین برقراری تعاملات مناسب در جهت تقویت و توانمند سازی هر یک از دستگاه های اجرایی باید رویکرد اصلی این شورا باشد.

وی تصریح کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و در میان جامعه هدف باید مد نظر همه مدیران دستگاه های تابعه وزارت متبوع در استان باشد.

اشرفی بر استفاده از ظرفیت بخش درمان در آموزشهای خود مراقبتی و پیشگیری از بیماریهای مزمن برای همکاران و جامعه هدف تاکید کرد و خواستار برگزاری کارگاه های سلامت محور و خود مراقبتی درمیان گروه های مختلف مخاطبان وزارت در استان شد.

بهره مندی جامعه هدف از ظرفیت و امکانات مجموعه فرهنگی و ورزشی کارگران با تخفیفات ویژه جامعه هدف و حتی رایگان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به بیان آن پرداخت.

اشرفی تشکیل کمیته رفاه سالمندان را در دستور کار قرار داد و گفت: سالمندان سرمایه های ارزشی جامعه هستند و باید تلاش شود شرایط برای رفاه و آسایش آنان در جامعه فراهم گردد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان طی گزارشی از استقرار میز خدمت ویژه طرح حمایت معیشتی دولت در سطح اداره کل و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان ها خبر داد و افزود: استقرار 14 نفر از همکاران به عنوان پاسخگو به مراجعین در خصوص طرح معیشت دولت به صورت مستمر در سطح استان به فعالیت پرداختند.

وی تصریح کرد: در خراسان جنوبی به تعداد 177 هزار و 623 خانوار طی مرحله اول مشمول دریافت بسته حمایتی دولت شده اند که این تعداد معادل 79درصد خانوارهای دریافت کننده بسته حمایتی را در استان شامل می شود.

اشرفی ادامه داد: بنا بر گزارش وزارت متبوع از این طرح، خراسان جنوبی سومین استان به لحاظ پوشش حمایتی در کشور بوده است.

وی اظهار کرد: شناسایی مشمولین این طرح توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق بانکهای اطلاعاتی موجود صورت می گیرد و استانها هیچ نقشی در برقراری این طرح ندارند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: رعایت اصل شفافیت، مبارزه با فساد و پاسخگویی دقیق و صحیح و تکریم ارباب رجوع  رویکرد اصلی وزارت متبوع در همه بخش ها و زمینه ها است که ما نیز در استانها باید به دنبال تحقق کامل این مهم باشیم.

حفظ آرامش و ثبات در حوزه کاری، پیگیری مجدانه برنامه ها و سیاست های دولت و وزارت متبوع در استان، حضور مدیران در میان مردم و در شهرستانهای تابعه استان به منظور پیگیری و رفع مشکلات موجود در حوزه کاری، ایجاد و حفظ تعامل و همکاری با مدیران و مسئولین در سطح استان توسط مدیران دستگاه های تابعه وزارت متبوع به عنوان نمایندگان حاضر از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، تشریح و تبیین خدمات دولت و نظام در حوزه کاری برای مردم و جامعه هدف به منظور تنویر افکار عمومی و پاسخگویی به اصحاب رسانه از مهمترین مباحثی بود که اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به بیان و تشریح اهمیت توجه به آن پرداخت.
گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص برپایی نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی با هدف حمایت از کارآموزان فنی و حرفه ای ، گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص حمایت و تکریم از سالمندان و بازنشستگان در دستگاه های تابعه وزارت و تشریح دستورالعمل تشکیل شورای هماخنگی روابط عمومی های دستگاه های تابعه از دیگز دستور کارهای هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان جنوبی بود.
۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۱۸۱,۳۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید