وزیر کار: باید در تکریم ارباب رجوع سرآمد باشیم / مدیریت در دولت نهم تحول گرا و تحول خواه است

دکتر سیدمحمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی در اولین همایش رویکرد جدید به ارزیابی عملکرد وزارت کار و اموراجتماعی در جمع مدیران ستادی و اجرایی استانها گفت : براساس نظرسنجی هایی که از مردم به عمل آمده است آنان بر احترام دستگاه های دولتی در زمان مراجعه به آنها تاکید داشته اند ، بنابراین باید در تکریم ارباب رجوع سرآمد باشیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت کار، وزیر کار، مدیریت در دولت نهم را مدیریت تحول خواه دانست و افزود : مدیریت در دولت نهم مدیریت تحول خواه و مدیریت تحول گراست .
جهرمی با اشاره به تدوین استراتژی ها 14 گانه وزارت کار و اموراجتماعی گفت : براساس این استراتژی ها ، گروههای کاری در حوزه های مختلف مشخص شده اند که اقدامات آنها تحولات مهمی در زمینه ارتقاء و کارایی سازمان داشته است .
وی گفت : تلاش می شود وظایف متناسب با ماموریت و اهدافی که در طول سال معین می شود روزآمد گردد تا بتوان از این طریق در جهت اهداف برنامه توسعه و چشم انداز گام برداشت .
وی تدوین ساز و کار لازم برای ارزیابی از اجرای سیاست ها در تمامی حوزه ها را یک مولفه اساسی برای پیشبرد بهینه ماموریت ها دانست و افزود : در برنامه ریزی های گروهی علاوه بر توجه به مسئله زمان متناسب با شرایط محیط باید مطلوبها نیز تعیین گردد تا از این طریق بتوان در مسیر تحقق اهداف گام نهاد .
وزیر کار و اموراجتماعی تدوین گزارشهای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت هر پروژه و یا سیاست اجرایی را لازمه اصلاح و تحقق آن دانست و افزود: این گزارش ها میزان موفقیت و یا عدم موفقیت را برای مدیران مشخص می سازد و آنها را راهنمایی می کند تا چالش ها و موانع پیش رو را شناسایی و برای رفع آن همت گمارند .
وی تحول گرایی، خدمت به مردم، آرامش بخشیدن به محیط کار و ایجاد تعادل را از مولفه های اساسی یک مدیریت موفق برشمرد و گفت: باید در اجرای هر برنامه علاوه بر توجه بر کیفیت کار مسئله زمان بندی به طور جدی لحاظ شود .
وزیر کار و اموراجتماعی با اشاره به اینکه بهره وری باید در جهت ارتقاء رشد اقتصادی افزایش یابد افزود: در یک ترکیب خردمندانه بهره وری تمام عوامل تولید باید ارتقاء یابد تا اهداف در بخش های مختلف محقق گردد .
وی افزود : اگر از همه عوامل مانند آموزش ، تکنولوژی و سرمایه به اندازه کافی هم برخوردار باشیم ولی مدیریت، انسجام و کارایی نداشته باشد، بهره وری تولید تحقق پیدا نخواهد کرد، بنابراین باید برای هر یک از عوامل تولید برنامه ریزی وجود داشته باشد .
وی لازمه ارتقاء بهره وری نیروی انسانی را تعیین انتظارات مدیریت از نیروی کار دانست و گفت: این انتظارات باید به درستی تبیین و به نیروی انسانی منتقل گردد تا او بر اساس ابزارها و امکانات بتواند در این مسیر حرکت کند.
وی ایجاد انگیزه در نیروی انسانی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: احترام به نیروی انسانی یکی از عوامل ایجاد انگیزه محسوب می گردد.
جهرمی در ادامه این همایش به برنامه های وزارت کار پیرامون آموزش های کسب و کار اشاره کرد و گفت: سال گذشته 18 هزار نفر در دوره های آموزش کسب و کار شرکت کردند که درصدد هستیم این رقم به 150 هزار نفر برسد.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۴۴
کد خبر : ۱۸,۱۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید