وکیلی معاون وزیر کار: وظیفه ما راهبری برنامه های اجرایی در جهت کاهش نرخ بیکاری است

اشتغال به عنوان یک متغیر تابعی از برنامه های کلان اقتصادی است اما نقش ما در این بین سیاست گذاری و راهبری برنامه های اجرایی در جهت کاهش نرخ بیکاری است .
محمد وکیلی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت وزارت کار در اولین "همایش رویکرد جدید به ارزیابی عملکرد وزارت کار و اموراجتماعی" در جمع مدیران ستادی و اجرایی استانها افزود: امسال برای اجرایی و عملیاتی کردن استراتژی های 14 گانه برنامه هایی را پیش بینی کرده ایم که برگزاری "همایش ارزیابی عملکرد" از جمله آنها است.
وی توجه ویژه به مدیریت دانش محور را مهم ارزیابی کرد و افزود: اگر به مدیریت دانش محور و دانایی محور توجه ویژه مبذول شود اهداف سازمانی محقق خواهد شد . برای رسیدن به مدیریت دانش محور باید نگاهی به نگرش ها و ملاحظات گذشته داشته باشیم .
وی یکی از مولفه های اساسی در تغییر نگرش ها را تغییر در بینش و نگرش مدیریت ها دانست و گفت: تغییر نگرش مدیران باید از بودن به شدن باشد و مدیریت اجرایی و سیاست گذاری به مدیریت رهبری تغییر پیدا کند .
معاون پشتیبانی وزارت کار با اشاره به استراتژی های وزارت کار پیرامون اشتغال نیز گفت: وظیفه ما در زمینه اشتغال به ایجاد اشتغال منحصر نمی شود.
وی تصریح کرد: برای تحقق این هدف مدیران وزارت کار باید شناخت کاملی از مولفه های بازار کار داشته باشند و بر اساس ابزارهای مختلفی که در اختیار دارند در جهت وظیفه اصلی مذکور که همانا سیاست گذاری است حرکت کنند .
وی در این زمینه نقش آموزش را یکی از عوامل اصلی در ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: در حالی که 70 درصد جویندگان کار فاقد مهارت هستند صرف ایجاد اشتغال نمی تواند راهگشای کار باشد بلکه در واقع در این زمینه عرضه و تقاضای نیروی کار مورد تامل و توجه باید باشد.
وکیلی آگاهی مدیران را از مسایل روز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: مدیران باید از نظر سیاسی و اجتماعی ، با توجه به تغییرات جهانی به روز باشند.
وی به دیگر مولفه های تغییر نگرش اشاره کرد و گفت : باید تغییر نگرش در مدیریت، کارکنان و نیز سیستم به وجود بیاید .
۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۴۳
کد خبر : ۱۸,۱۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید