رییس سازمان کار و امور اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد: سازمان کار و امور اجتماعی به طور جدی از کارگران حمایت می‌کند / نرخ بیکاری در استان کاهش یافت

این سازمان برحسب وظایف خود و بر اساس قانون کار به طور جدی از کارگران در سطح استان دفاع و حمایت می‌کند.
خلیفه خلقی‌پور رییس سازمان کار و امور اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج افزود: در صورتی‌ که ندایی از سوی کارگران استان بشنویم به صورت جدی از آن حمایت می‌کنیم، ضمن آن‌که سازمان کار این استان برنامه‌های خوبی در جهت کمک به قشر کارگری دارد.
وی با اشاره به این‌که مسئولان اداره کار و متولیان اشتغال خود را خدمتگزار جامعه کارگری می‌دانند اظهار داشت: بر مبنای 199 ماده از 200 ماده قانون کار حمایت و پشتیبانی از کارگر در زمینه‌های مختلف را در دستور داریم.
رییس سازمان کار و امور اجتماعی این استان تلطیف فضای بین کارگر و کارفرما، با استفاده از شوراهای سازش را از دیگر وظایف این سازمان دانست و تصریح کرد: این سازمان با همکاری شوراهای حل اختلاف و هیئت‌های تشخیص و صلاحیت، حرکت‌های خوبی را از سال گذشته در جهت رسیدگی به اختلافات کارگران و کارفرمایان انجام داده است.
خلقی پور افزود: در سال گذشته 10 رأی هیئت‌های رسیدگی به اختلافات میان کارگران و کارفرمایان استان به دیوان عدالت اداری ارسال شد، که همگی به تأیید رسید که این امر نشان از دقت بالا و تسلط اعضای آن بر قانون دارد.
وی گفت: شوراهای کارگری و نماینده‌های این سازمان مزاحم فعالیت‌های کارفرمایان نیستند، بلکه در جهت احقاق حقوق کارگر فعالیت می‌کنند.
این مقام مسئول اظهار داشت: نقش تشکلات شوراهای اسلامی کار در استان از 2 شورا به 8 شورای اسلامی کار رسیده و در تلاش هستیم با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی استان با رسیدن به حد نصاب، شورای اسلامی کار را در سطح استان تشکیل دهیم.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اضافه کرد: در سال گذشته 24 جلسه برای رسیدگی به واحدهای صنعتی مشکل‌دار در سطح استان تشکیل شد که با بررسی 85 واحد و کارگاه بسیاری از آنها تعیین تکلیف شدند.
وی با اشاره به این‌که جمعیت استان جوان بوده و شاهد نرخ بیکاری بالایی در آن هستیم گفت: از سال گذشته تا کنون حرکت‌های خوبی در رفع معضل بیکاری با ارائه تسهیلات در قالب بنگاه‌های کوچک اقتصادی زودبازده و کارآفرین صورت گرفته، به طوری که نرخ بیکاری در این استان 5/2 درصد کاهش یافته است.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۰۳
کد خبر : ۱۸,۱۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید