ابتکارات وزارت کار برای ایجاد فرصت های شغلی و هموار کردن سرمایه گذاری / گردهمایی کارآفرینی در جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی برگزار شد

نخستین گردهمایی کارآفرینی در محل جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی برگزار شد.
به گزارش ایرنا، عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی و مشاور معاون توسعه اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی در این گردهمایی گفت: کارآفرین فردی است که از حداقل امکانات و فرصتها حداکثر استفاده را ببرد.
حمید هاشمی افزود: کارآفرین باید خلاق، ریسک پذیر و در عین حال با دانش باشد تا بتواند با نوآوری خود موجب تحول و تغییر وضعیت در جامعه شود.
وی گفت: در جوامع پیشرفته با استفاده از افراد کارآفرین، اقتصاد خوب، طرحهای جدید و کارآمد توانسته‌اند به مراحل پیشرفت دست یابند.
او بیان کرد: در ایران نیز وضعیت کارآفرینی گرچه به نسبت خوب است ولی نیاز به توجه بیشتر دارد.
سرپرست اداره اشتغال سازمان کار و امور اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این گردهمایی گفت: در دولت نهم سیاستگذاری برای توسعه اشتغال مبنای فعالیتهای وزارت کار بوده و در این زمینه توسعه بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط از محورهای فعالیت وزارتخانه است.
مهدی فرجامی افزود: با ایجاد معاونت کارآفرینی در وزارت کار، برای کاهش بیکاری و هموار نمودن مسیر سرمایه‌گذاری از طریق آموزشهای کسب و کار و توسعه کارآفرینی گامهای خوبی برداشته شده است.
وی گفت: با توجه به این استراتژی مووسسه کار و تامین اجتماعی وزارت کار از طریق عقد قرارداد با موسسات آموزشی در سراسر کشور آموزشهای کارآفرینی را از سال گذشته آغاز کرده است.
او افزود: در استان خراسان جنوبی نیز با همکاری برخی سازمانها از جمله جهاد دانشگاهی و خانه صنعت و معدن استان، آموزش کارآفرینی شروع شده است.
وی گفت: تاکنون 330 نفر دوره آموزشهای کسب و کار و کارآفرینی را در این استان طی کرده و 300 نفر نیز در حال آموزش می‌باشند.
مدیر پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی نیز به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این گردهمایی با هدف هم‌اندیشی و ارتقای سطح آگاهی جوانان دانش‌آموخته، کمک به توسعه کارآفرینی و اشتغالزایی و ایجاد تعامل اقتصادی برگزار شده است.
سمانه سادات طباطبایی افزود: 300 نفر از افراد علاقه‌مند به مدت 72 ساعت در کارگاه های آموزشی کارآفرینی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی شرکت کردند.
وی گفت: در این کارگاه ها که با حضور اساتید مجرب برگزار شد مهارتهای کارآفرینی و کسب و کار به فراگیران ارایه شد.
او افزود: برنامه‌ریزی در زمینه اشتغال جوانان و شناسایی نیازهای شغلی آنان با همت مسوولان و دلسوزان جامعه می‌تواند به بهبود وضعیت اشتغال جوانان کمک کند.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۵۶
کد خبر : ۱۸,۱۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید