وزیر کار: باید در تکریم ارباب رجوع سرآمد باشیم / مدیریت در دولت نهم تحول گرا و تحول خواه است

دکتر سیدمحمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی در اولین همایش رویکرد جدید به ارزیابی عملکرد وزارت کار و اموراجتماعی در جمع مدیران ستادی و اجرایی استانها گفت : براساس نظرسنجی هایی که از مردم به عمل آمده است آنان بر احترام دستگاه های دولتی در زمان مراجعه به آنها تاکید داشته اند ، بنابراین باید در تکریم ارباب رجوع سرآمد باشیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت کار، وزیر کار، مدیریت در دولت نهم را مدیریت تحول خواه دانست و افزود : مدیریت در دولت نهم مدیریت تحول خواه و مدیریت تحول گراست .
جهرمی با اشاره به تدوین استراتژی ها 14 گانه وزارت کار و اموراجتماعی گفت : براساس این استراتژی ها ، گروههای کاری در حوزه های مختلف مشخص شده اند که اقدامات آنها تحولات مهمی در زمینه ارتقاء و کارایی سازمان داشته است .
وی گفت : تلاش می شود وظایف متناسب با ماموریت و اهدافی که در طول سال معین می شود روزآمد گردد تا بتوان از این طریق در جهت اهداف برنامه توسعه و چشم انداز گام برداشت .
وی تدوین ساز و کار لازم برای ارزیابی از اجرای سیاست ها در تمامی حوزه ها را یک مولفه اساسی برای پیشبرد بهینه ماموریت ها دانست و افزود : در برنامه ریزی های گروهی علاوه بر توجه به مسئله زمان متناسب با شرایط محیط باید مطلوبها نیز تعیین گردد تا از این طریق بتوان در مسیر تحقق اهداف گام نهاد .
وزیر کار و اموراجتماعی تدوین گزارشهای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت هر پروژه و یا سیاست اجرایی را لازمه اصلاح و تحقق آن دانست و افزود: این گزارش ها میزان موفقیت و یا عدم موفقیت را برای مدیران مشخص می سازد و آنها را راهنمایی می کند تا چالش ها و موانع پیش رو را شناسایی و برای رفع آن همت گمارند .
وی تحول گرایی، خدمت به مردم، آرامش بخشیدن به محیط کار و ایجاد تعادل را از مولفه های اساسی یک مدیریت موفق برشمرد و گفت: باید در اجرای هر برنامه علاوه بر توجه بر کیفیت کار مسئله زمان بندی به طور جدی لحاظ شود .
وزیر کار و اموراجتماعی با اشاره به اینکه بهره وری باید در جهت ارتقاء رشد اقتصادی افزایش یابد افزود: در یک ترکیب خردمندانه بهره وری تمام عوامل تولید باید ارتقاء یابد تا اهداف در بخش های مختلف محقق گردد .
وی افزود : اگر از همه عوامل مانند آموزش ، تکنولوژی و سرمایه به اندازه کافی هم برخوردار باشیم ولی مدیریت، انسجام و کارایی نداشته باشد، بهره وری تولید تحقق پیدا نخواهد کرد، بنابراین باید برای هر یک از عوامل تولید برنامه ریزی وجود داشته باشد .
وی لازمه ارتقاء بهره وری نیروی انسانی را تعیین انتظارات مدیریت از نیروی کار دانست و گفت: این انتظارات باید به درستی تبیین و به نیروی انسانی منتقل گردد تا او بر اساس ابزارها و امکانات بتواند در این مسیر حرکت کند.
وی ایجاد انگیزه در نیروی انسانی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: احترام به نیروی انسانی یکی از عوامل ایجاد انگیزه محسوب می گردد.
جهرمی در ادامه این همایش به برنامه های وزارت کار پیرامون آموزش های کسب و کار اشاره کرد و گفت: سال گذشته 18 هزار نفر در دوره های آموزش کسب و کار شرکت کردند که درصدد هستیم این رقم به 150 هزار نفر برسد.
محمد وکیلی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت وزارت کار که از دیگر سخنرانان این همایش بود گفت : امسال برای اجرایی و عملیات کردن استراتژی های 14 گانه برنامه هایی را پیش بینی کرده ایم که برگزاری همایش ارزیابی عملکرد از جمله آنها است.
وکیلی توجه ویژه به مدیریت دانش محور را مهم ارزیابی کرد و افزود: اگر به مدیریت دانش محور و دانایی محور توجه ویژه مبذول شود اهداف سازمانی محقق خواهد شد . برای رسیدن به مدیریت دانش محور باید نگاهی به نگرش ها و ملاحظات گذشته داشته باشیم .
وی یکی از مولفه های اساسی در تغییر نگرش ها را تغییر در بینش و نگرش مدیریت ها دانست و گفت: تغییر نگرش مدیران باید از بودن به شدن باشد و مدیریت اجرایی و سیاست گذاری به مدیریت رهبری تغییر پیدا کند .
معاون پشتیبانی وزارت کار با اشاره به استراتژی های وزارت کار پیرامون اشتغال نیز گفت: وظیفه ما در زمینه اشتغال به ایجاد اشتغال منحصر نمی شود بلکه اشتغال به عنوان یک متغیر تابعی از برنامه های کلان اقتصادی است اما نقش ما در این بین سیاست گذاری و راهبری برنامه های اجرایی در جهت کاهش نرخ بیکاری است .
وی تصریح کرد: برای تحقق این هدف مدیران وزارت کار باید شناخت کاملی از مولفه های بازار کار داشته باشند و بر اساس ابزارهای مختلفی که در اختیار دارند در جهت وظیفه اصلی مذکور که همانا سیاست گذاری است حرکت کنند .
وی در این زمینه نقش آموزش را یکی از عوامل اصلی در ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: در حالی که 70 درصد جویندگان کار فاقد مهارت هستند صرف ایجاد اشتغال نمی تواند راهگشای کار باشد بلکه در واقع در این زمینه عرضه و تقاضای نیروی کار مورد تامل و توجه باید باشد.
وکیلی آگاهی مدیران را از مسایل روز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: مدیران باید از نظر سیاسی و اجتماعی ، با توجه به تغییرات جهانی به روز باشند.
وی به دیگر مولفه های تغییر نگرش اشاره کرد و گفت : باید تغییر نگرش در مدیریت ، کارکنان و نیز سیستم به وجود بیاید .
محمد پور رییس مرکز نوسازی و تحول اداری و بودجه وزارت کار نیز از دیگر سخنرانان همایش گفت: حمایت ازمدیران باید حمایت از شبکه های اقتصادی ( بخش های عمومی و خصوصی ) و مزیت های نسبی باشد و نگرش مدیران از حمایتهای مالی و یارانه ای باید به سمت حمایت از مزیتهای رقابتی برود.
وی تفکر جدید در نگرش مدیران را حرکت در زمان طرح ریزی دانست و افزود: باید از طریق فضاسازی پویا قابلیت سازی نماییم .
محمدپور ارائه خدمات هوشمند تامین اطلاعات موثر را در ایجاد تفکر جدید در مدیران مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به محدودیت منابع و هزینه منابع، هزینه های یک اشتباه در مدیریت ویران کننده است.
وی همچنین به پروژه های در دست اجرا در مرکز نوسازی وزارت کار اشاره کرد و افزود: هم اکنون 25 پروژه در مرکز توسعه، برنامه ریزی شده که برخی از این پروژه ها به صورت نرم افزاری و پروژه های تغییر سیستم هستند.
وی در ادامه به روش های بهینه شده در سیستم های ارزیابی عملکرد در وزارت کار پرداخت و گفت: مهمترین اقداماتی که در راستای بهینه سازی روش ها صورت پذیرفته توجه به استاندارد سازی فعالیت ها ، استاندارد سازی زمان فعالیت در استانها، تهیه برنامه کاری واحدهای اجرایی و اصلاح برنامه کاری و ابلاغ آن به واحدهای اجرایی است.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۶:۵۵
کد خبر : ۱۸,۱۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید