از سوی اعضای شورای علمی جشنواره فقرپژوهی صورت گرفت ؛ ارزیابی 23 پایان نامه راه یافته به مرحله نهایی جشنواره فقرپژوهی

فرایند داوری و ارزیابی پایان نامه ها و رساله های راه یافته جشنواره فقرپژوهی با حضور میدری معاون رفاه اجتماعی و اعضای شورای علمی جشنواره فقرپژوهی برگزار شد .
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,جشنواره فقرپژوهی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع اعضای شورای علمی جشنواره فقرپژوهی بررسی پایان نامه ها و رساله هایی  که به مرحله پایانی جشنواره راه یافته اند  در خصوص فرایند دواری نهایی آثار و نیز به روش شناسی انتخاب پایان نامه ها اشاره و پیشنهاد کرد : در این مرحله از بررسی پایان نامه های راه یافته به مرحله نهایی نیز می تواند با حضور پدید آورندگان پایان نامه ها و دفاع آنان در سقف زمان تعیین شده صورت گیرد . 

جشنواره فقر پژوهی 2

در ابتدای این نشست کمال رضوی دبیر شورای اجرایی جشنواره فقرپژوهی گفت : یکی از اهدافی که از برگزاری جشنواره فقر پژوهی دنبال می کردیم اینکه در روز جهانی مبارزه با فقر بتوانیم آخرین دستاوردها و آثار در حوزه فقر شناسایی و معرفی شوند . 
وی افزود : همچنین از تجمیع رساله ها و پایان نامه های مربوط به حوزه فقر که می توانست در سیاستگذاری فقر موثر باشد شناسایی شوند تا از این طریق پیوند سیستم اجرایی کشور و دانشگاه عمیق ترشود و سرمایه اجتماعی نیز افزایش پیدا کند . 

جشنواره فقر پژوهی 3

وی تصریح کرد : اصل اساسی که تعیین کننده این جشنواره  و بطور کلی موضوع فقر است اینکه  در مجموع مبارزه با فقر نیازمند یک ائتلاف و اجماع فراگیر هم بین دستگاههای اجرایی و سیاستگذاری و هم دانشگاهیان و هم نهادهای مدنی و سیستم کارشناسی  است و در واقع این چند ضلع باید در کنار هم قرار گیرند تا افق روشنی برای مبارزه با فقر بتوان ترسیم کرد . 
رضوی افزود : یکی از کارهایی که سعی کردیم در چارچوب همین جشنواره ساماندهی کنیم راه اندازی پایگاه دانش فقر  پژوهی 
بود که تاکنون  حدود 208 عنوان کتاب به زبان فارسی در زمینه فقر شناسایی  شده اند و حدود 60 عنوان در سایت جشنواره معرفی شده اند . همچنین انتشار خبرنامه هفتگی مقابله با فقر و نابرابری است که تاکنون 20 شماره از آن در قالب مهمترین اخبار مربوط به فقر و نابرابری منتشر شده است . 

جشنواره فقر پژوهی 4

وی افزود : انتشار کتاب مجموعه جستارها و یادداشتهای جشنواره فقر از جمله کارهایی است که درپیش رو داریم و از دانشجویانی که  پایان نامه آنان به مرحله نهایی جشنواره راه یافته درخواست شده که در یک مطلب 2000 کلمه ای مطالب خود را ارایه کنند . در بحث حمایت گری اجتماعی در مقابله با فقر نیز سعی می کنیم این روش را معرفی و عملیاتی کنیم . 
رضوی افزود : در مرحله اول جشنواره سال ۱۳۹۸ کلیه پایان‌نامه و رساله‌های مرتبط با موضوع فقر از پایگاه گنج ایرانداک استخراج و فهرست شد. همچنین طی فراخوانی که در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری عمومی منتشر شد، این فرصت برای دانشجویان و دانش‌آموختگان فراهم شد تا در صورت انطباق شرایط پایان‌نامه با موضوع جشنواره نسبت به ارسال متن اثر خود به آدرس پست الکترونیکی جشنواره و شرکت دادن اثرشان در جشنواره اقدام نمایند.
وی افزود : حدود ۳۰۰ پایان نامه و رساله‌ی دانشجویی مرتبط با حوزه‌ی فقر در مجموع در زمره مشارکت‌کنندگان در مرحله‌ی اول جشنواره فقرپژوهی بوده‌اند از این بین پایان‌نامه‌ها و رساله‌هایی که مطابق شرایط جشنواره در دهه‌ی ۱۳۹۰ نگارش یافته‌اند، در مرحله‌ی اول مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از رتبه‌بندی بر اساس معیارهای اعلام‌شده در «شیوه‌نامه‌ی ارزیابی آثار» در «فهرست راه‌یافتگان مرحله‌ی دوم جشنواره» قرار گرفته‌اند. در مرحله دوم نیز 65 پایان نامه و رساله راه یافته به این مرحله بودند. 
وی به فرایند داوری آثارنیز  اشاره کرد و گفت : در این مرحله 23 عنوان پایان نامه در مرحله داوری قرار دارد 18 عنوان پایان نامه در بخش اقتصاد و 5 پایان نامه در حوزه علوم اجتماعی و حقوق هستند . 

جشنواره فقر پژوهی

سایر اعضای شورای علمی نیز دیدگاههای خود را درباره هر یک پایان نامه های راه یافته به مرحله نهایی و ارزیابی های مربوطه  بیان کردند . 
در این مرحله که  نشست آن با حضور  اعضای شورای علمی انجام شد قرار بود  23 یایان نامه و رساله که به مرحله پایانی راه یافته اند از سوی اعضای شورای علمی جشنواره علمی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد که تنها یازده پایان نامه و رساله در حوزه های مذکور از سوی اعضای شورای علمی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت  و قرار شد در نشست بعدی سایر پایان نامه ها و رساله های باقیمانده موردارزیابی قرار گیر د.
۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۱۸۱,۵۸۴
کلیدواژه ها: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,جشنواره فقرپژوهی,معاون رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید