براساس یادداشت تفاهم وزارت کار و دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی، کاربردی وام اشتغال دریافت می کنند

امکان استفاده فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی، کاربردی از اعتبارات بنگاه های زودبازده کارآفرین فراهم می شود.
بر اساس یادداشت تفاهمی که بین وزیر کار و اموراجتماعی و رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی به امضاء رسید، مقرر شد: در سال 86 ، مبلغ 400 میلیارد تومان تسهیلات در قالب فعالیت های فردی و تعاونی به فارغ التحصیلان این دانشگاه پرداخت شود.
بر اساس این تفاهم نامه، وزارت کار و اموراجتماعی از محل تسهیلات گسترش بنگاه های کوچک و زودبازده کارآفرین، بخشی از نیاز مالی متقاضیان ایجاد و توسعه مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی را تامین می کند.
بر اساس این یادداشت تفاهم، طرفین توافق کردند به منظور توسعه برنامه های درسی دانشگاه متناسب با نیازهای بازارکار و تامین نیروی متخصص همکاری کنند.
همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف استاندارد سازی آموزش های مهارتی تخصصی و تربیت نیروی کار ماهر، طراحی، برنامه ریزی و اجرای دوره های مهارت آموزی کارآفرینی و تقویت مهارت های کسب و کار و تدوین بسته های آموزش های مهارتی تخصصی حین کار از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم است .
بازنگری و اصلاح محتوای آموزشی و حذف رشته های اشباع شده در بازار کار و جایگزینی آنها با رشته های جدید ، برگزاری سه واحد درسی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار برای دانشجویان، همکاری در زمینه شناسایی و معرفی مشاغل جدید و کاربردی، برگزاری سمینارها و همایش های علمی مرتبط با کارآفرینی، راه اندازی و توسعه کلینیک های منطقه ای کارآفرینی و اشتغال از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم است .
همکاری در جهت ایجاد ظرفیت های جدید آموزش های علمی _ کاربردی به صورت دوره های ترمی و پودمانی، تامین بخشی از هزینه های مالی پژوهش های مرتبط با نیازسنجی و احصا رشته های میانی صنعت، بازار کار، خدماتی و مشاغل جدید از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم است .
۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۲۶
کد خبر : ۱۸,۱۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید