طراحی و اجرای پروژه اشتغالزایی مهارت محور به صورت پایلوت در استان البرز

حسین فلاح نژاد سرپرست اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز در سومین جلسه کارگروه اشتغال استان در روز پنجشنبه 28 آبان گفت : طرح اشتغال مهارت محوری دراستان البرز با هدف کاهش معضل بیکاری به صورت پایلوت در استان طراحی و به اجرا در می آید.
پروژه اشتغالزایی مهارت محور در البرز
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، فلاح نژاد در سومین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز که به ریاست استاندار البرز و با حضور محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ ،نظرآباد وطالقان در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاههای اجرایی و فرمانداران برگزار شد با ارائه گزارشی از وضعیت بازار کار استان گفت: اتفاق ویژه ای که برای اولین بار در سال جاری در استان رخ داد تعداد بیمه شدگان اجباری استان براساس آمار سامانه های تامین اجتماعی در مهرماه 98 از مرز 300 هزار نفر گذشت و همچنین شاهد کاهش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهرماه 98 بوده ایم که این حاصل تلاش مدیران ارشد استان و مسوولین دستگاههای اجرایی است .

وی همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلات به طرح اشتغال روستایی وعشایری در سال 1398 اظهار کرد : به تعداد 198 طرح حمایتی وغیر حمایتی در مجموع با تعهد اشتغال 902 نفر به میزان 46 میلیارد و595 میلیون تومان در بانکهای عامل استان تسهیلات پرداخت شده است.

سرپرست اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه با تشریح وضعیت پرداختی های طرحهای مشاغل خانگی در بانکهای عامل  از محل اعتبارات سال 1398 افزود : مشاغل خانگی یکی از محورهای مهم اشتغالزایی است و در سال جاری تاکنون به 307 طرح مشاغل خانگی استان با اشتغالزایی 307 نفر تسهیلات در بانکهای عامل پرداخت شده است.

وی همچنین در این جلسه  با اشاره به آمار سامانه رصد اشتغال استان گفت : تعهد اشتغال استان بر اساس سهم تعیین شده در سامانه رصد استان در سال 98 به میزان 45 هزار و 935 شغل است  که از سوی دستگاههای اجرایی استان محقق ودر سامانه وارد می شود.

وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص طرح اشتغال مهارت محور در استان از سوی اداره کل فنی وحرفه ای توضیحاتی ارائه داده و عنوان کرد: درطرح اشتغال مهارت آموزی باید واحدهای صنفی و صنعتی با آموزش های مهارتی را پوشش داد و برای این مهم آمادگی اشتغال پذیری دانش آموختگان کشاورزی مدنظر قرار گیرد و نقش دستگاه های اجرایی مختلف مشخص شود.

در این جلسه محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهارکرد: باید تسهیلات بانکی برای اشتغالزایی  متناسب با پیشرفت کار متقاضی کار دراجرای طرح باشد .

بهمنی افزود:  صنایع البرز باید درآمد های خود را در این استان متمرکز کنند تا قدرت وام دهی بالا رود .

نماینده مردم ساوجبلاغ ،‌نظر آباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بحث مهم مشاغل خانگی پرداخت و افزود: امروز به متقاضیان تسهیلات برای برپایی دار قالی و چرخ خیاطی می توان تسهیلات داد و بسترها رابرای اشتغالزایی هرچه بیشتر فراهم کرد.

بهمنی گفت: ارتباط هرچه بیشتر با دانشگاه ها و توجه به مهارت دانش آموختگان امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وجود هشت منطقه ویژه اقتصادی در کشور که ۲ مورد آن یعنی شهرک دارویی برکت و شهرستان طالقان ظرفیتی قابل توجه در اشتغالزایی به شمارمی رود که باید برای جذب سرمایه گذاری هرچه بیشتر درآنها تلاش کرد.

بهمنی اضافه کرد: به دنبال شهرک صنعتی نساجی بودیم که لازم است که پیگیری ها در این زمینه ادامه یابد و امروز باید هرچه بیشتر امنیت سرمایه گذاری را در فضای کسب و کار فراهم کرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: سرمایه گذار باید ثبات اقتصادی داشته باشد و بیمه ،گمرک ،مالیات با همراهی هرچه بیشتر صنعت و تولید می توانند جان تازه تری به اقتصاد کشور بخشند.
۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۱۸۱,۶۵۸
کلیدواژه ها: حسین فلاح نژاد,سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز,بیکاری,اشتغال,مهارت محور,اشتغالزایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید