بیش از ‪ ۳۰‬هزار کارگر کارگاه‌های منسوجات در پاکستان بیکار شدند

"شفقت الهی" رییس اتحادیه کارگاه‌های منسوجات پاکستان گفت: تعطیلی تعدادی از کارگاه‌های منسوجات ، بیش از 30 هزار نفر را بیکار کرده است.
به گزارش ایرنا، وی که با خبرنگاران در لاهور سخن می‌گفت ، افزود: تعطیلی 500 هزار دستگاه دوک ریسی در کشور طی یک سال گذشته، این میزان بیکاری را به صنعت نساجی تحمیل کرده است.
"شفقت الهی" اضافه کرد که از مجموع 5/11 میلیون دستگاه دوک ریسی در پاکستان 500 هزار دستگاه درحال حاضر تعطیل شده است.
وی همچنین با اشاره به افزایش نرخ کالا، تجهیزات، قطعات یدکی و مواد مصرفی گفت: این صنعت با کاهش 34 درصدی واردات دستگاه‌های مورد نیاز خود مواجه است.
الهی افزایش مالیات بر تجهیزات وارداتی و منسوجات تولید شده صادراتی، گران بودن انرژی از جمله گاز را از دیگر مشکلات صنعت منسوجات و بیکاری کارگران برشمرد.
رییس اتحادیه کارگاه‌های منسوجات پاکستان اضافه کرد که دولت باید برای تقویت این صنعت که در کشور صنعت مادر است، تدابیر لازم را بیاندیشد.
کمبود گاز در پاکستان موجب شد تا در نیمه دوم سال گذشته میلادی، گاز 55 واحد تولیدی در این صنعت قطع شود.
لازم به یادآوری است که دولت پیشتر اعلام کرد که سود صنعت نساجی در نیمه نخست سال 2006 میلادی با کاهش 10درصدی به 30/2 میلیارد روپیه رسیده است.
تولیدات نساجی بیش از 60 درصد کل صادرات پاکستان را تشکیل می‌دهد و دولت فدرال‌تلاش دارد تا منسوجات تولیدی را به آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر کنند.
پاکستان عمدتا منسوجات، پنبه، پوشاک، ابریشم، نخ، برنج و محصولات کشاورزی را به خارج از کشور صادر می‌کند.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۴۱
کد خبر : ۱۸,۱۶۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید