طرح‌های اقتصادی باید در سامانه وزارت کار ثبت شوند

عملکرد بانکها و اعتبارات آنها برای پرداخت به طرح‌های اشتغال‌زا براساس آمار موجود در این سامانه ارزیابی و تعیین می شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از خوزستان، علی اصغر وحیدی معاون برنامه‌ریزی و اداری_ مالی استاندار خوزستان انتقاد از عملکرد بانکها در عدم استفاده از سامانه نرم افزاری وزارت کار در جلسه رسیدگی به عملکرد بانکها در خصوص طرح‌های زودبازده افزود: کلیه بانکها موظفند طرح‌های تایید شده جهت پرداخت تسهیلات را در سامانه نرم افزاری وزارت کار و امور اجتماعی ثبت کنند زیرا عملکرد استان براساس آمار ثبت شده ارزیابی و اعتبار تخصیص می یابد .
وی گفت: براساس آمارهای اداره کار و امور اجتماعی استان بانک ملت بالاترین و بانک صنعت و معدن پایین ترین ورودی به سامانه نرم افزاری ثبت طرح‌ها و خروجی تسهیلات را داشتند.
وحیدی خواستار آسیب شناسی این سامانه نرم افزاری جهت افزایش ثبت طرح‌های تایید شده و خروجی تسهیلات شد.
معاون برنامه ریزی و مالی_ اداری استاندار گفت: بانکها باید تمام هم و غم خود را برای ایجاد امکانات به منظور ثبت طرح‌های تایید شده به کار بندند.
همچنین رئیس سازمان کار و امور اجتماعی خوزستان از اختصاص 50 درصد تسهیلات بانکی به اجرای طرح‌های زودبازده طی سال جاری خبر داد.
محمدکاظم بوستان افروز با بیان اینکه در سال گذشته 23 هزار میلیارد ریال به بنگاه‌های کوچک زودبازده خوزستان اختصاص یافت افزود: امسال اعتبارات کشوری در این بخش از 120 هزار میلیارد ریال به 300 هزار میلیارد ریال رسیده است که هنوز سهم خوزستان از این مبلغ مشخص نشده است .
وی تعداد طرح‌های معرفی شده به بانکها را 51 هزارو 305 طرح عنوان کرد و گفت: در صورت بهره برداری از این طرح‌ها بیش از 195 هزار شغل ایجاد می شود.
گفتنی است، استان خوزستان در زمینه پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زا رتبه اول و در زمینه ثبت طرح‌ها در سامانه نرم افزاری پنجمین استان کشور است.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۷:۵۹
کد خبر : ۱۸,۱۸۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید