معاون وزیر کار: صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر برای طرح های ریسک بالا تشکیل می شود

وزارت کار صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر را برای حمایت از طرح‌های نوآورانه و کاهش ریسک طرح‌های با ریسک پذیری بالا تشکیل می‌دهد.
به گزارش ایسنا، جواد فرشباف ماهریان معاون برنامه‌ریزی منابع انسانی و توسعه کارآفرینی وزارت کار در چهارمین همایش مسوولان دفاتر کارآفرینی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: همان طور که دانشکده کارآفرینی در آموزش عالی تاسیس شده است باید به دنبال ایجاد این دانشکده در وزارت بهداشت نیز باشیم.
او افزود: در حال حاضر نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دو برابر متوسط نرخ بیکاری جامعه است لذا باید در آینده‌ای ممکن به حدی از علم و دانش برسیم که امکان رقابت‌پذیری را داشته باشیم.
فرشباف بیان کرد: اغلب افراد، بحث کارآفرینی و اشتغال را به دلیل فشاری که بیکاری به جامعه وارد می‌کند، در کنار یکدیگر قرار می‌دهند در حالی که کارآفرینی یک نگاه فرآیندی و نو است.
او تصریح کرد: با ایجاد دانشکده کارآفرینی در وزارت بهداشت می‌توان با توجه به ظرفیت‌های موجود، کشورهای همسایه را به لحاظ ارائه خدمات پزشکی پشتیبانی کرد.
معاون وزیر کار خواستار ایجاد مراکز رشد تخصصی در وزارت بهداشت شد و گفت: در هر استان حداقل باید یکی از این مراکز با توجه به مزیت‌های استان ایجاد شود همچنین راه اندازی مراکز مشاوره کارآفرینی اشتغال در درون دانشگاه‌های علوم پزشکی برای جلوگیری از اجرای فعالیت‌های تکراری و آزمون و خط دانشجویان در زمان فارغ‌التحصیلیشان ضروری است.
وی با بیان این که وزارت کار به دنبال ایجاد بنگاه‌های تک شغلی در کشور نیست افزود: کشور باید به سمت بنگاه‌هایی با بیش از 50 نفر اشتغال و یا به صورت بنگاه‌های سهامی عام برود تا یکسری نیروی متخصص بتوانند با بهره‌گیری از منابع مالی دولتی، درآمد سرانه کشور را افزایش دهند.
فرشباف با اشاره به ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیری در وزارت کار در آینده بیان کرد: چنین صندوقی نیز باید در وزارت بهداشت ایجاد شود تا بتوان با پشتیبانی از طرح‌های نو، ثروت گسترده‌ای را ایجاد کرده و به اهداف چشم انداز 20 ساله دست پیدا کنیم.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۲۱
کد خبر : ۱۸,۱۸۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید