مدیر کل اشتغال اتباع خارجی: 119هزار کارگر داخلی جایگزین اتباع خارجی شدند

با اجرای سه ماهه طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در سال گذشته 119 هزار نیروی کار داخلی با اتباع خارجی جایگزین شدند.
محمد حسن صالحی مرام مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: اجرای طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی که از 7 آبان 85 در سراسر کشور آغاز شد، از آغاز انقلاب اسلامی تا کنون اولین اقدام فراگیر وزارت کار و امور اجتماعی در ساماندهی و شناسایی موارد اشتغال اتباع خارجی بوده است .
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح دستاورد ها و ثمرات مهمی در بر داشته است، اظهار داشت: اجرای طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی این واقعیت را برای مسئولین کشور تصریح کرد که اشتغال اتباع خارجی در قالب و چارچوب قانون خواست و انتظار مردم و وظیفه دولت است.
صالحی مرام گفت: زمینه های لازم برای اجرای طرح اشتغال اتباع خارجی در دولت نهم فراهم شد و سیاست گذاری های اجرای این طرح در شورای هماهنگی اتباع خارجی انجام شد و اجرای سه ماه طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی باعث رفع تردید ها و نگرانی سایر دستگاه و ارگان ها در لزوم هدایت اشتغال اتباع خارجی به چارچوب قانونی بود.
وی با اشاره به رضایت مردم از اجرای ساماندهی اشتغال اتباع خارجی اظهار داشت: افکار عمومی جامعه اجرای این طرح را تایید می کند و مردم از اینکه فرصت های شغلی به نفع نیروی کار ایرانی از اختیار خارجی ها به ویژه اتباع خارجی خارج شود، استقبال می کنند.
وی ضمن تاکید بر حمایت مردم از اجرای طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی اظهار داشت: گرچه اجرای این طرح با سرعت ملایمی همراه بود اما وقتی در بنگاهی بخشی از اتباع خارجی با نیروی کار داخلی جایگزین می شدند، مورد استقبال و تایید مردم قرار می گرفت و در بسیاری موارد مردم گزارش های لازم و آدرس ها را در اختیار ماموران بازرسی وزارت کار می گذاشتند.
مدیر کل اشتغال اتباع خارجی اجرای این طرح را اعمال حاکمیت قانون در کشور دانست و گفت: این امر پذیرفتنی نیست که چند میلیون خارجی بدون اطلاع دولت از مرزهای غیر قانونی وارد کشور شده و به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای از امکانات مساوی کار و زندگی برخوردار باشند.
وی با اشاره به انجام 179 هزار بازرسی در اجرای طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی اظهار داشت: در مدت سه ماهه اجرای طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی 179 هزار بازرسی انجام شد که نسبت به سال 84، رشد 350 درصدی داشته است.
صالحی مرام گفت: در بازرسی های انجام شده در اجرای سه ماهه طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی 220 هزار کارگر خارجی غیر قانون شناسایی و کارفرمایان آنها ملزم به تعیین تکلیف آنها شدند.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۰۶
کد خبر : ۱۸,۱۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید