بانک اطلاعات زنان کارآفرین تشکیل شد

گردهمایی زنان کارآفرین سراسر کشور در سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان برگزار شد.
دبیر انجمن زنان مدیر کارآفرین کشور در این گردهمایی گفت: شناخت توانمندیهای زنان کارآفرین و بهره‌مندی از استعدادهای خلاق آنان به عنوان سرمایه‌های ملی، کوشش سازمان یافته‌ای را می‌طلبد.
"خدیجه یارعلی" افزود: ترغیب و ترویج کارآفرینی در جامعه جوان کشور، ساز و کار موثری است که می‌تواند استفاده‌از منابع موجود را با کشف فرصتهای جدید بهینه سازد و در این فرآیند با ابتکار و نوآوری زمینه ایجاد و توسعه کسب و کارهای نو و خلاق را فراهم آورد.
وی گفت: این انجمن به منظور تحقق اهداف خود فعالیتهایی نظیر شناسایی زنان کارآفرین در سطح داخل و خارج کشور و تهیه بانک اطلاعاتی زنان کارآفرین در بخشهای مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات ، کمک به پیوند و تعامل میان زنان کارآفرین و غیره را دنبال می‌کند.
یارعلی، برگزاری همایش ملی سالانه زنان کارآفرین، تاسیس مرکز مشاوره کارآفرینی زنان ، تهیه بولتن خبری به صورت ماهانه، کمک به ایجاد ارتباط موثر میان جوانان صاحب ایده‌، خلاق و کارآفرین و برقراری ارتباط با تشکل‌ها و نهادهای مرتبط در سطح منطقه‌ای و جهانی را از دیگر اهداف این انجمن دانست.
یارعلی ادامه داد: گروه‌های ارتباطات، آموزش، پژوهش و مشاوره از زیر بخش های فعال این انجمن به شمار می‌رود.
فرماندار آبادان در این گردهمایی گفت: توسعه کشور از طریق توسعه نیروی انسانی خلاق و با انگیزه میسر نیست.
سید"خلف موسوی" گفت: نقش زنان دراین رابطه بسیار تاثیرگذار است و نباید این نقش با اشتغال اشتباه شود.
در این نشست راهبردهای عملی مشارکت زنان کارآفرین شهرستان آبادان در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه مورد بررسی قرار گرفت.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۴۲
کد خبر : ۱۸,۱۹۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید