سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز خبر داد: فعالیت و ارائه خدمت سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون کشور در استان البرز آغاز شد

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز از ارائه خدمات و فعالیت سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون کشور به تعاونگران در استان البرز خبر داد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز خبر داد: فعالیت و ارائه خدمت سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون کشور در استان البرز آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، حسین فلاح نژاد در خصوص راه اندازی و فعالیت این سامانه از سوی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی گفت : سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون به منظور فراهم شدن شرایط لازم برای ارائه خدمات الکترونیک به مدیران، بازرسان و اعضای شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی و نیز متقاضیان تشکیل شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی از سوی وزارت تعاون کار راه اندازی شده است.

 
وی افزود: با توجه به اینکه سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور از آبان سال جاری به بهره‌برداری رسیده، بنابراین تشکیل تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها از طریق سامانه مذکور بدون نیاز به مراجعه متقاضی به ادارات و به صورت خدمت الکترونیکی انجام می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه با امکان فراهم شده باید مراحل تشکیل تعاونی تا صدور موافقتنامه تشکیل از مسیر این سامانه و امور مربوط به صورت غیر حضوری انجام شود، گفت: کاهش مراجعه فعالان بخش تعاونی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اهداف فعالیت این سامانه است.
 
سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه استان خاطر نشان کرد : مجموع زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان و بررسی مدارک آن‌ها به وسیله سامانه مذکور نباید از پنج روز کاری تجاوز کند و این موضوع به صورت آنلاین بررسی می شود و باید در این حوزه هماهنگی لازم با ادارات ثبت به عمل آید.
 
فلاح نژاد افزود: سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی به آدرس https://taavoni.mcls.gov.ir در دسترس متقاضیان و تعاونگران استان است که می توانند با مراجعه به آن امور بخش تعاون را پیگیری کنند.
 
شایان ذکر است در حال حاضر 920 تعاونی فعال در استان در حوزه های مختلف تخصصی در حال فعالیت هستند و زمینه ساز اشتغال در بخش تعاون استان هستند.
 
 
۱ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۱۸۱,۹۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید