363 تشکل کارگری و کارفرمایی در کانونهای صنعتی آذربایجان شرقی فعالیت می کنند

رییس سازمان کار و امور اجتماعی آذربایجان شرقی از فعالیت363 تشکل کارگری و کارفرمایی و نمایندگان کارگری در واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی این استان خبر داد.
علی روحانی به ایلنا در تبریز گفت: از این تعداد تشکل، 63 شورای اسلامی کار، 33 انجمن اسلامی کارگری، 50 انجمن صنفی کارفرمایی، 40 کانون انجمن‌های کارفرمایی و دو کانون انجمن‌های کارگری در کارخانجات استان آذربایجان شرقی فعالیت دارند.
وی افزود: در سطح 207 کارخانه و واحد تولیدی استان نیز کارگران دارای نماینده قانونی هستند.
روحانی با اشاره به نقش سازنده تشکل های کارگری و کارفرمایی در رفع مشکلات واحدهای تولیدی، یادآور شد: سازمان کار و امور اجتماعی از تشکیل و توسعه تشکلات کارگری و کارفرمایی حمایت می کند.
وی با اشاره به فعالیت هیات های تشخیص و حل اختلاف در سازمان کار و امور اجتماعی استان آذربایجان شرقی، گفت: این هیات‌‏ها با تشکیل جلسات منظم و با حضور نمایندگان کارگر و کارفرما و سازمان کار و امور اجتماعی در هیات های تشخیص و هیات های حل اختلاف ، علاوه بر حضور این نمایندگان از برخی نهادهای دیگر نیز حضور دارند و در چارچوب قانون به وظایف خود عمل می کنند.
علی روحانی افزود: یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت این هیاتها در صدور رای قانونی در استان آذربایجان شرقی این است که آرای صادره هیات های حل اختلاف صادره استان از نقض رای در دیوان عدالت کمترین میزان را در گشور داشته است.
رییس سازمان کار و امور اجتماعی آذربایجان شرقی به فعالیت کمیته های سازش در این سازمان اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته در نتیجه فعالیت این کمیته ها 37 درصد شکایات کارگران استان حل و فصل شده اند.
وی افزود: بر این اساس از 16 هزار پرونده شکایت کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی استان در سال قبل شش هزار مورد توسط کمیته‌های سازش حل و فصل شد.
روحانی گفت: سال گذشته از یکهزار و 290 پرونده مربوط به ماده 157 قانون کار در زمینه اختلاف کارگر و کارفرما 500 مورد به سازش منجر شده است.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۲۸
کد خبر : ۱۸,۲۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید