تشکیل ستاد عملیاتی در سیستان‌وبلوچستان برای نظارت کامل بر خروج اتباع غیرمجاز

جمعی از خبرنگاران مطبوعات کشوری و محلی از روند خروج اتباع بیگانه خارجی غیرمجاز در مرز میلک زابل دیدن کردند. طرح سامان دهی اتباع خارجی غیرمجاز به منظور کاهش تبعات حضور میلیونی این افراد در 11 استان کشور از اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده‌است.
به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان در این بازدید "حداد" مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در سیستان و بلوچستان با هدف تخلیه دو شهرستان زابل و زهک از اتباع خارجی، این طرح در حال اجراست.
وی مهمترین خصوصیات طرح را عزم جدی دولت جمهوری اسلامی در برخورد با اتباع غیرمجاز اعلام کرد و گفت: به منظور دستیابی به اهداف مطلوب طرح، ستاد عملیاتی استان و شهرستانهای هدف تشکیل و بر نحوه اجرای مطلوب و دستیابی به اهداف آن به صورت برنامه‌ریزی شده نظارت دارد.
حداد گفت: همه چیز برای بازگشت مطمئن افاغنه غیرمجاز از استان فراهم است و به منظور اسکان موقت این افراد و تامین قسمتی از مایحتاج آنان در هنگام خروج از مرز، به آنها آب معدنی، یک وعده غذا، شیر خشک جهت نوزادان و آب کلرینه اهدا می‌شود.
او ادامه داد: تا کنون قریب به 32 هزار نفر از این افراد در سطح استان جمع‌آوری شده‌اند که از این تعداد 29 هزار نفر از مرز خروجی میلک جهت آبادانی و توسعه کشورشان بازگشته‌اند.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۱۹
کد خبر : ۱۸,۲۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید