عضو کمیسیون حقوقی مجلس: از اصلاحیه قانون کار دفاع می کنیم

محمد دهقان در گفت‌و‌گو باایسنا درباره پیش‌نویس اصلاحیه قانون کار گفت: این لایحه هنوز به مجلس نیامده ولی چنان چه در آن، اشتغال‌زایی همراه با تضمین حقوق کارگر لحاظ شده باشد، دفاع می‌کنیم.
نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی در بیان انتقادات وارد به قانون کار فعلی گفت: انتقاداتی که به این قانون هم در دولت گذشته و هم دولت فعلی مطرح می‌شود، این است که این قانون در بعضی موارد مانع اشتغال می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این ممانعت از اشتغال به این صورت است که کارفرمایان در بنگاه‌های کوچک اقتصادی به خاطر سخت‌گیری قانون کار حاضرند شخصا کار را انجام دهند، ولی کارگر نگیرند.
دهقان خاطرنشان کرد: منتقدان به قانون فعلی کار معتقدند اگر قانون اصلاح شود امکان این‌که بخش زیادی از افراد بیکار در صنوف و بنگاه‌های کوچک اقتصادی به کارگرفته شوند، زیاد است.
عضو کمیسیون حقوقی مجلس با بیان این‌که نمی‌توان در این خصوص قضاوت کلی داشت، افزود: از یک طرف مصلحت جامعه و از سوی دیگر حفظ حقوق و مصلحت کارگر باید در نظر گرفته شود و هیچ کدام را نباید فدای دیگری کرد.
وی درباره تصویب قانونی در زمینه حفظ حقوق کارگران در لایحه بودجه سال 86 افزود: کار مهم و ارزشمندی که با ابتکار مجلس در این لایحه انجام شده، این است که کسانی که 10 سال حق بیمه را پرداخت کرده‌اند و به سن بازنشستگی رسیده‌اند و مایلند بازنشسته شوند، می‌توانند متناسب با سال‌هایی که حق بیمه پرداخت کرده‌اند، بازنشسته شده و متناسب با سال‌های پرداخت حق بیمه، مستمری بگیرند.
او افزود: با وجود مقاومت سازمان تامین اجتماعی در مورد این قانون، سرانجام این قانون به تصویب رسید.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۰:۴۷
کد خبر : ۱۸,۲۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید