معاون وزیر کار: فضای آموزشی فنی و حرفه‌ای طی ‪ ۱۸‬ماه‌ اخیر رشد بالایی داشت

معاون وزیر کار و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: فضای آموزشی فنی حرفه‌ای کشور در 18ماه فعالیت دولت در حدود 50 درصد عمر 70 ساله این نهاد رشد داشته است.
"علی کردان" در مراسم افتتاح مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران شهرستان آمل افزود: در آغاز کار دولت کنونی تعداد مراکزآموزش فنی و حرفه‌ای کشور 430 مرکز بود که در زمان حاضر 640 واحد در حال فعالیت و یا در شرف فعالیت می‌باشند.
وی به اقدام مجلس ششم در تجمیع عوارض 3 درصدی برای تولیدکنندگان اشاره کرد و اظهار داشت: دولت با ارسال لایحه‌ای به مجلس آن را به یک درصد تبدیل کرد و با تصویب آن در مجلس شاهد گسترش مهارت آموزشی پیش بینی شده درهمه واحدهای تولیدی خواهیم بود.
معاون وزیرکار و امور اجتماعی گفت : با تصویب این لایحه هم برای تولید کننده یک جهش ایجاد خواهد شد و هم امکان مهارت‌آموزی برای عموم فراهم می‌شود.
در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان آمل به مسئله بیکاری در کشور اشاره کرد و گفت: مرکز فنی و حرفه‌ای تنها وظیفه آموزش و مهارت‌آموزی برعهده دارد و نباید باکارهایی که مرتبط با این مجموعه نیست نظیر بحث اشتغالزایی وقت کارشناسان این مجموعه گرفته شود.
"علی اکبریان" از به‌کارگیری 9 هزار نفر در طرح بنگاه‌های زودبازده خبر داد و افزود:با ایجاد هماهنگی میان مراکز فنی و حرفه‌ای، تربیت‌شدگان این موسسه در ادارات، سازمانها ، موسسات و برخی از شرکتهای مرتبط به کار گرفته شده‌اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی واحد آموزشی خواهران مرکزفنی وحرفه‌ای شهید مدنی آمل در فضایی به مساحت دوهزار و500 مترمربع در چهار طبقه و در مدت شش ماه ساخته و تجهیز شد.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۰:۴۰
کد خبر : ۱۸,۲۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید