رییس سازمان کار و امور اجتماعی قزوین: نرخ بیکاری در استان رو به کاهش است

رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان قزوین نرخ بیکاری در استان را 9درصد اعلام کرده است.
به گزارش موج، رضا مظهری اظهار کرد: استان قزوین دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور است.
مظهری با اشاره به ایجاد 30 هزار فرصت شغلی تا پایان سال جاری که با اعتباری بالغ بر سه هزارو 270 میلیارد ریال تحقق خواهد یافت افزود: تا پایان سال گذشته نزدیک به 12 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی گفت: سهم استان از اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی زودبازده در سال گذشته سه هزارو 400 میلیارد ریال بوده که با این اعتبار 11 هزارو 100 درخواست با بودجه 10 هزارو 673 میلیارد ریال به بانک رفاه ارسال شده است.
مظهری گفت: با توجه به دریافت اعتبار 10 میلیارد ریال از سوی وزارت کار و امور اجتماعی هم اکنون در حال توزیع یارانه سال‌های 84 و 85 کارگران هستیم.
وی اضافه کرد: مقدار یارانه کارگران به ازای دو سال گذشته 200 هزار ریال است که تاکنون طبق اسناد، هشت میلیارد و 500 میلیون ریال از بودجه تعیین شده است که در تلاش هستیم که این اعتبار با به 10 میلیارد ریال برسانیم.
مظهری گفت: با توجه به طرح جدید اداره کار و امور اجتماعی، مقرری بگیران بیمه بیکاری می‌توانند 80 درصد هزینه یک خودروی مینی بوس و یا یک خودروی سواری «ون» را تا سقف 100 میلیارد با سود چهار درصد از این اداره دریافت کنند.
وی اظهار کرد: متاسفانه 70 درصد مددجویان مراجعه کننده به اداره کار فاقد مهارت هستند.
مظهری درباره تعداد اتباع خارجی کارگر در استان گفت: در حال حاضر دو هزارو 550 نفر از این اتباع خارجی شناسایی شدند که 650 نفر این افراد جایگزین شده‌اند.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۰:۲۰
کد خبر : ۱۸,۲۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید