معاون وزیرکار:‪ ۱۰‬هزارمیلیارد ریال تسهیلات بانکی به کارآفرینان اختصاص یافت

معاون وزیر کار و امور اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت : در سال جاری 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به کارآفرینان (کارآموزان فنی و حرفه‌ای) برای ایجاد اشتغال اختصاص یافت.
علی کردان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در منطقه کیاسر از توابع شهرستان ساری افزود: این تسهیلات با سود بانکی چهاردرصد از امسال به تدریج در اختیار متقاصیان کارآموز فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرد.
وی اظهار داشت: علاوه بر آن 300 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و تجهیز آموزشگاه‌های خصوصی فنی و حرفه‌ای سراسر کشور اختصاص یافته است.
کردان همچنین در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 16 منطقه کیاسر ساری در سخنانی گفت: خوشبختانه با همت دولت نهم و تمهیداتی که فراهم شده است اسباب توسعه در اقصی نقاط کشور بویژه نقاط محروم فراهم شده است و قرار شد هر شش ماه یک بار یک طرح فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی شود .
وی تصریح کرد : به مناسبت بزرگداشت روز معلم و سالروز شهید استاد مرتضی مطهری ، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 16 در منطقه محروم کیاسر افتتاح شد.
وی زیر بنای این مرکز را دو هزارو 200 متر مربع و دارای پنج کارگاه آموزشی عنوان کرد و افزود: برای راه‌اندازی این مرکز یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تامین و هزینه شده است.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در بخش دیگر از سخنانش به مهارت آموزی در جهت ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: بزرگترین ماموریت ما توسعه مهارت آموزی در رشته‌های مختلف است.
وی ازمراکز علمی و عالی وابسته به دانشگاه‌ها، وزارت آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان متولیان نظام اموزشی در کشور یاد کرد و گفت : این مراکز آموزشی در پرورش ذهن و آموزش جوانان نقش بسزایی دارند .
وی تصریح کرد : امروزه مشکل اساسی ما در بخش تجهیزات و سرمایه نیست بلکه نیروی انسانی ما در مواردی فاقد مهارت‌های فنی و حرفه‌ای لازم هستند و این امر یک ضعف و نقص مهم در نیروی انسانی است.
وی خطاب به مدیران و کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران و نیز اهالی منطقه کیاسر ساری افزود: دولت زمینه فراگیری مهارت و کارآفرینی را برای ایجاد اشتغال جوانان در کشور فراهم کرده است و برای تحقق این امر مهم نیاز بیشتر به یک عزم ملی دارد.
کیاسر از توابع شهرستان ساری در فاصله 80 کیلومتری مرکز استان مازندران واقع شده است.
علی کردان پیش از ظهر امروز نیز در مراسم آغاز به کار مرکز جدید فنی و حرفه‌ای شهید مدنی آمل شرکت کرد.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۴۶
کد خبر : ۱۸,۲۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید