روشهای مسالمت آمیز برای بیان خواستهای صنفی

سرویس با خبرنگاران حوزه: محمد جعفری – روزنامه جهان اقتصاد
روز 12 فروردین ماه روزنامه جهان اقتصاد گزارشی با تیتر " کارگران تابوت قانون کار را تشییع کردند"، منتشر کرد.
این مطلب می کوشید با کثرت و فزونی اطلاعاتی که در سطر سطر گزارش به چشم می خورد، خواننده را در فضایی قرار دهد که بتواند پاسخ مناسب خود را دریافت کند. هرچند که در بندهایی از مطلب برای رسیدن به یک برداشت کاملا متقن، نیازمند اطلاعات دیگری هستیم که در این گزارش نیست. برای نمونه عده ای از کارگران اجتماع کننده در روز کارگر به روشها و سازوکارهای بکار رفته در مراسم برای انتقاد از قانون کار معترض می شوند. به همین خاطر این دسته از کارگران، از نیمه های راه از مراسم جدا می شوند. استدلال گروه ها و جمعیت جدا شده از صف اجتماع کنندگان روز کارگر به دلیل پای بندی به این نکته بوده است که با حرکتهای این چنینی، خواسته های کارگران تحقق نمی یابد.
محتوای این بند از خبر نشان دهنده هوشمندی کارگران و پختگی گروه هایی است که منطق مردم سالاری دینی را در روح و ذهن خویش به کمال رسانده اند. منطقی که به ما می آموزد پیگیری مطالبات از راه صنفی، انتخاب بسیار منلسبی است و در این شرایط ما نمی توانیم در راستای به حداکثر رساندن حقوق صنفی کارگران در مسیر هیاهوی سیاسی گام برداریم.
در این گزارش به شرکت دانشجویان در راهپیمایی روز کارگر اشاره شده است و گزارشگر می نویسد: دانشگاه های دانشجویان شرکت کننده در مراسم مشخص نیست.
در بند دیگری از این گزارش به سخنان علیرضا محجوب اشاره شده است که در استادیوم شهید شیرودی گفته است: امروز در شرایطی در این جمع هستیم که کارگران تمامی کشورها نیز مراسم مربوط به خود را بر پا کرده اند و خواسته های خود را مطرح می سازند.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۲۶
کد خبر : ۱۸,۲۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید