معاون وزیر کار: حمایت از تشکل های صنفی نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است

معاون روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی کشور گفت: نمایندگان تشکلهای کارگری باید به گونه‌ای عمل کنند که این تشکلها بازوی مدیران و کارفرمایان در تولید باشند.
ابراهیم نظری جلالی در جمع نمایندگان تشکلهای کارگری استان خوزستان در اهواز ضمن تبریک هفته کارگر افزود: شعار محوری امسال در حوزه روابط کار "پایداری بنگاه های تولیدی" است و این بدون همکاری تشکلهای کارگری قابل دستیابی نیست.
وی اظهار داشت: تشکلهای کارگری باید ضمن تلاش برای حل مشکلات‌و مسایل صنفی کارگران و احقاق حقوق آنها، یاور کارفرمایان نیز باشند.
نظری جلالی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های محوری این وزارت، رشد کمی‌و کیفی نهادهای کارگری و کارفرمایی است که این امر نشان می‌دهد ما به دنبال این هستیم که شرکای اجتماعی خود را تقویت کنیم.
معاون روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی گفت: تعداد تشکلهای کارگری و کار فرمایی در طول یکسال و نیم اخیر به طور متوسط 40 درصد رشد داشته‌است.
وی خاطر نشان کرد: در عرصه کار و امور اجتماعی باید به نقطه‌ای برسیم که کارگر مشمول قانون کار، حتما عضو یکی از تشکل‌های کارگری باشد زیرا این هم به نفع کارگر و هم به نفع کارفرما است.
نظری جلالی از مستقل شدن زود هنگام نهادهای مدنی کارگری به طور اعم خبر داد و گفت: هدف از این امر تقویت تشکلهای کارگری است.
معاون وزیر کار افزود: مبلغی که در طول یک سال و نیم اخیر برای تقویت تشکلهای کارگری مستقل هزینه شده نسبت به 10 سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
وی در پایان به کاهش آمار حوادث محیط کار در استانها اشاره کرد و از نمایندگان تشکلات کارگری خواست، در مورد برقرار بودن شرایط ایمن برای کارگران در محیطهای کاری حساس باشند.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۰۷
کد خبر : ۱۸,۲۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید