برگزاری هم اندیشی تشکل های کارگری و کارفرمایی در ایلام

هم اندیشی مشترک تشکل های کارگری ، کارفرمایی و دولتی در ایلام برپا شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان کار و اموراجتماعی استان ایلام در پنجمین روز از هفته کارگر که به نام روز کارگران ، (( اتحاد ملی و انسجام اسلامی )) نامگذاری شده بود گردهمایی تشکلهای کارگری ، کارفرمایی و دولتی استان ایلام با حضور جمعی از مسئولین استان برگزار گردید.
در این گردهمایی فریدون همتی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کارگر به مقام و منزلت کارگر در اسلام و جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و از کارگران به عنوان ارزشمندترین و موثرترین افراد جامعه یاد کرد.
همتی گفت : تعامل و همکاری کارگران و کارفرمایان در محیط های کار ضمن افزایش بهره وری و راندمان کار و تولید باعث شکوفایی اقتصاد کشور خواهد شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به برنامه های مهم دولت نهم برای کاهش بیکاری و رونق سرمایه گذاری در کشور اشاره کرد و اظهار داشت : از ابتدای دولت نهم برای اولین بار آیین نامه اجرایی بنگاههای اقتصادی زودبازده و کارآفرین از اواخر سال 84 به دستگاههای اجرایی کشور ابلاغ نمود و در سال 85 مبلغ 360 میلیارد تومان به استان ایلام اختصاص یافت که در مقایسه با 27 سال گذشته انقلاب بی سابقه بوده است .
وی گفت : دولت اخیراً به منظور رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان ، صنعتگران و سرمایه گذاران طرحی را به عنوان رفع موانع سرمایه گذاری در کشور تهیه و به مجلس داده است که با اجرای بخشی از مشکلات صنعت کشور حل خواهد شد
دراین گردهمایی محمدجواد محمدی رئیس سازمان کار و اموراجتماعی ، به نقش شوراهای اسلامی کار در حل و فصل مشکلات ناشی از کار در محیط های کارگری اشاره کرد و گفت : هم اکنون در استان ایلام تعداد 12 شورای اسلامی کار ، 41 نماینده کارگران ، 11 انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی ، کانون بازنشستگان و کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار در استان ایلام فعالیت دارند.
جوزیان مدیرکل تامین اجتماعی استان نیز طی سخنانی به تشریح خدمات سازمان تامین اجتماعی به کارگران و کارفرمایان اشاره کرد.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۳:۳۱
کد خبر : ۱۸,۲۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید