استاندار گلستان: اعتبارات اشتغالزایی استان دو برابر هفت سال گذشته است

استاندار گلستان گفت: سهم تسهیلاتی که دولت در دو سال گذشته برای ایجاد اشتغال به این استان اختصاص داد، دو هزارو 200 میلیارد ریال بود.
مهندس "یحیی محمودزاده" در جشن بزرگ اشتغال شهرستان گرگان در سالن امام خمینی (ره) افزود: این میزان تسهیلات معادل دو برابر اعتباراتی است که ظرف هفت سال گذشته برای ایجاد اشتغال در استان اختصاص یافته است.
به گفته وی این امر نشانگر توجه جدی دولت نهم برای ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری است.
وی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال نبایستی بر روی کاغذ نوشته شود ، تصریح کرد: اشتغال موضوعی نیست که بخواهد با حرف و شعار ایجاد شود بلکه نیازمند تلاش و جدیت همه دستگاه های اجرایی و کارآفرینان است.
محمودزاده افزود: همه مسوولان استان باید تلاش خود را برای ایجاد اشتغال بکار گیرند و این مهمترین رویکرد دولت نهم است.
محمودزاده گفت: همچنین امروز بسیاری از افراد در شهرها فکر می‌کنند که باید کارمند دولت باشند و به همین دلیل فرهنگ پشت میز نشینی رو به افزایش است.
فرماندار گرگان نیز در این آیین گفت: دولت در دو سال گذشته تسهیلات بسیار برای ایجاد اشتغال در اختیار کارآفرینان و افراد بیکار قرار داده است .
"ماشاء الله عظیمی" افزود: در این مدت و از محل تسهیلات بنگاه های زود بازده شمار بسیاری طرح از سوی کارآفرینان به دستگاههای اجرایی ارایه شد.
وی تصریح کرد: در سال گذشته در بخش مسکن شهری و روستایی 300 میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌ای در این شهرستان پرداخت و پنج هزار شغل موقت ایجاد شد.
به گفته وی در سال گذشته یک هزارو 300 نفر با فعالیت در طرحهای عمرانی مشغول بکار شدند.
وی اشتغال را فرایندی پیچیده خواند و تصریح کرد: رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال نیازمند همراهی و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی و بانک ها است.
عظیمی از مدیران بانک‌های استان به خاطر توجه جدی به امر اشتغال و تسریع در ارایه تسهیلات مورد نیاز اشتغالزا قدردانی کرد.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۲:۴۴
کد خبر : ۱۸,۲۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید