ایجاد ۳۸۰۰ فرصت شغلی با اعطای تسهیلات اشتغال روستایی در استان مرکزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: برای ۱۸۰۰ طرح اشتغال روستایی استان ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در ۹ ماه اخیر به متقاضیان پرداخت شده که ۳۸۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌کند.
ایجاد ۳۸۰۰ فرصت شغلی با اعطای تسهیلات اشتغال روستایی در استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمد تقی آبایی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: در این جلسه سه دستور کار از قبیل بررسی وضعیت بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی، بررسی عملکرد بانک‌های عامل در خصوص اعطای تسهیلات قرض الحسنه به جویان کمیته امداد و بهزیستی و بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری و تسهیلات مشاغل خانگی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در ارتباط با تسهیلات اشتغال روستایی اعتباری به مبلغ ۳۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به استان ابلاغ شده است که تا کنون از این رقم ۲۸۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته که دو هزار و ۷۶۱ طرح اشغال روستایی با رقم ۴۰۴ میلیارد تومان به بانک‌های عامل استان معرفی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: تا کنون برای یک هزار و ۸۰۸ طرح اشتغال روستایی استان تسهیلات به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان، معادل ۸۶ درصد تسهیلات تخصیصی به متقاضیان پرداخت شده است که سه هزار و ۸۰۸ فرصت شغلی جدید را در مناطق روستایی و عشایری استان ایجاد می‌کند.

آبایی اظهار کرد: در ارتباط با تسهیلات مشاغل خانگی اعتباری به مبلغ چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با کمک دو از بانک‌های عامل تخصیص پیدا کرده است که تا کنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان معادل ۳۵ درصد رقم تخصیصی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی بیان داشت: بر اساس بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری رقم ابلاغی به اداره کل کمیته امداد استان ۷۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که ۶۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است و معادل همین رقم به بانک‌های عامل معرفی شدند و ۸۷۲ طرح نیز منجر به پرداخت شده که معادل ۳۲ درصد طرح‌های معرفی شده بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بر اساس بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری رقم ابلاغی به اداره کل بهزیستی استان نزدیک به ۳۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده‌ است که ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته و ۵۱۸ طرح به بانک معرفی شده است.

آبایی افزود: از ۵۱۸ طرح معرفی شده به بانک ۳۱۴ طرح با رقم ۱۲.۵ میلیارد تومان به متقاضیان منتهی به پرداخت شده است.

۳ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۸۲,۳۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید