از کارگران و واحدهای نمونه کشور تجلیل شد

همزمان با روز جهانی کارگر (11اردیبهشت ماه) از 21 کارگر و شش واحد نمونه در سطح کشور تجلیل شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت کارو امور اجتماعی، دراین مراسم که با حضور داوود مددی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ، سیدعلی اکبر طاهایی معاون فرهنگی وزارت کار و امور اجتماعی و جمعی از کارگران و کارفرمایان واحدهای نمونه برگزار شد از کارگران نمونه معرفی شده از سوی وزارت کار تجلیل به عمل آمد.
مددی در این مراسم با تبریک روز کارگر خاطرنشان کرد : کارگران منشا تحولات عظیمی در تاریخ کشور هستند و همواره به عنوان قشری زحمتکش در جامعه مورد احترام هستند و جایگاه آنان بسیار ارزشمند است.
همچنین معاون امورفرهنگی و اجتماعی وزارت کار نیز در این مراسم گفت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌ای و حمایتی در کشور است و از این رو تمام کسانی که مشمول قانون کار هستند تحت پوشش این سازمان هستند.
طاهایی افزود: در حال حاضر بیش از هفت میلیون نفر از مستخدمین شاغل به همراه بیش از یک میلیون نفر از بازنشستگان و اعضای خانواده آنها تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
وی در مورد انتخاب کارگران نمونه گفت: کارگران نمونه از میان بیش از سه هزار کارگری که در مسابقه ارایه ابداعات و خلاقیت شرکت کردند انتخاب شدند.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار افزود: همچنین از میان 121 واحد، شش واحد به عنوان "نمونه " در سطح کشور انتخاب و معرفی شدند.
در ادامه این مراسم ، کارگران و کارفرمایان واحدهای نمونه در مورد پژوهش‌ها و عملکرد خود توضیحاتی ارایه کردند.
وزارت کار هرساله با همکاری وزارت صنایع و معادن، سازمان صداو سیما، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و نماینده قانونی کارگران در مراسمی کارگران مخترع، مبتکر و خلاق و واحدهای نمونه سراسر کشور را در روز کارگر معرفی می‌کند.
اختراع،ابتکار و نوآوری در عرصه کار، بومی کردن تکنولوژی و تلاش برای ارتقای سطح دانش ملی در محیط کار از معیارهای انتخاب کارگر نمونه در سطح کشور است.
همچنین ایجاد مشاغل جدید، توسعه اشتغال، جذب نیروهای کار به ویژه نیروهای تحصیل کرده، سرمایه‌گذاری مطلوب در تحقیق و نوآوری، رعایت دقیق مقررات و قوانین کار، ارتقای صادرات، و درآمد ارزی، کاهش ضایعات و آموزش منابع انسانی از معیارهای انتخاب واحدهای تولیدی نمونه در سطح کشور است.
مراسم تجلیل از کارگران و واحدهای نمونه تولیدی در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۸:۰۷
کد خبر : ۱۸,۲۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید