بانک مسکن ‪ ۲/۷‬تریلیون ریال تسهیلات برای طرحهای زودبازده پرداخت کرد

معاون اداره سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات بانک مسکن گفت: مجموع تسهیلاتی که سال گذشته برای طرحهای زود بازده از سوی این بانک در اختیار متقاضیان قرار گرفت ، به بیش از دو تریلیون و00 7میلیارد ریال بالغ شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی این تسهیلات در چارچوب ساخت واحدهای مسکونی به افراد ارایه می‌شود و طرحها باید صرفا کاربری مسکونی با پیشرفت بیست درصد داشته باشند.
بر اساس این گزارش اعطای این وام به منظور احداث واحدهای مسکونی در سال جاری همانند سال گذشته تداوم دارد و شرایط آن تغییر نکرده است.
در شهرهای بزرگ به ازای هر مترمربع یک میلیون و 200هزار ریال تسهیلات پرداخت می‌شود و در سایر شهرها میزان تسهیلات برای هرمترمربع به یک میلیون ریال می‌رسد .
نرخ سود تسهیلات مذکور 14درصد و دوره اقساط آن هفت ساله اعلام شده است .
سقف تسهیلات مشارکت مدنی در شهرهای بزرگ دویست میلیون ریال و در سایر شهرها150 میلیون ریال تعیین وی در ادامه شده است .
براساس این خبر شعب بانک مسکن در سطح کشور در چارچوب سیاستهای اعتباری سال جاری تسهیلات مشارکت مدنی را برای ساخت واحدهای مسکونی به متقاضیان پرداخت می‌کنند.
معاون بانک مسکن از اعطای تسهیلات اجاره به شرط تملیک باسقف 150میلیون ریال برای دفاتر وکلا ، مهندسین و مطب پزشکان را از جمله برنامه‌های این بانک یاد کرد و گفت : این دفاتر ابتدا به نام بانک ثبت خواهد شد و پس از پرداخت اقساط به نام فرد انتقال می‌یابد .
وی همچنین از وام جعاله برای تعمیرات واحدهای مسکونی با سقف 14میلیون ریال با دوره بازپرداخت چهار تا پنج ساله به عنوان دیگر تسهیلات این بانک نام برد.
به گزارش ایرنا مسعود دباغی همچنین در خصوص اعطای تسهیلات به تعاونیهای مسکن اظهار داشت : تعاونیهای مذکور به ازای هر واحد مسکونی می - توانند 80میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند که دوره بازپرداخت آن براساس اقساط ماهانه یک میلیون و چهارصد و پنجاه هزار ریال 10سال تعیین شده است.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۲:۳۳
کد خبر : ۱۸,۲۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید