مرکز آمار ایران: سهم بخش خصوصی در بازار اشتغال افزایش یافت / میزان بیکاری در ایران کاهش یافت

رئیس مرکز آمار ایران سهم بخش خصوصی از اشتغال کشور را در سال گذشته 81 و 1/0 درصد اعلام کرد که 7/0 درصد نسبت به سال84 افزایش یافته است.
محمد مدد در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: آمارهای 30 استان کشور نشان می دهد سهم اشتغال در بخش عمومی در سال 85 نسبت به سال 84، 6/0 درصد کاهش یافت و به هجده و 4/0 درصد رسید.
( اختلاف جمع این 2 رقم تا 100 درصد شامل شغل های اظهار نشده است.)
رئیس مرکز آمار ایران بیشترین افزایش سهم اشتغال بخش خصوصی را با 4/3 درصد مربوط به استان قم اعلام کرد و افزود: بیشترین کاهش سهم بخش خصوصی در اشتغال نیز با 2/2 درصد کاهش در استان خراسان شمالی ثبت شده است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور سهم اشتغال بخش خصوصی را سال 85 در استان تهران با 7/1 درصد افزایش در مقایسه با سال 84 هفتاد و یک و هفت دهم درصد اعلام کرد.
مدد با اشاره به وضع معکوس استانهای خراسان شمالی و قم در کاهش اشتغال بخش عمومی گفت: بیشترین کاهش اشتغال در بخش عمومی با سه و دو دهم درصد مربوط به استان قم و بیشترین افزایش اشتغال در بخش عمومی در سال 85 با 1/2 درصد در استان خراسان شمالی به ثبت رسیده است.
به گفته معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پس از استان قم بخش خصوصی استان های کرمانشاه و مازندران هر یک با 2/2 درصد افزایش بیشترین سهم را در ایجاد اشتغال کشور داشتند.
سهم بخش خصوصی استانهای کرمانشاه و مازندران در ایجاد اشتغال در کشور به ترتیب 81 و نیم و 84 و 9 دهم درصد اعلام شده است.
رئیس مرکز آمار ایران همچنین گفت: بخش خصوصی استانهای کرمان، سمنان، زنجان، خوزستان هر کدام با 9/1 درصد افزایش سهم در ایجاد اشتغال در سال 85 نسبت به سال 84 به ترتیب 81 و 8/0 درصد، 76 و 8/0 درصد، 85 و 3/0 درصد و 75 و 6/0 درصد سهم اشتغال استان ها را به خود اختصاص دادند.
رئیس مرکز آمار ایران گفت: بخش خصوصی استان های فارس، خراسان جنوبی، تهران،‌ هرمزگان، ‌بوشهر، آذربایجان شرقی، ایلام، سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان غربی،‌ اصفهان، ‌یزد و گیلان در جایگاه بعدی ایجاد اشتغال در کشور قرار دارند.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهار داشت: در سال 85 نسبت به سال 84 سهم بخش خصوصی استانهای چهارمحال و بختیاری و همدان تغییری نداشت اما استانهای خراسان شمالی 2/2 درصد، لرستان 7/1 درصد، خراسان رضوی یک درصد، گلستان 9/0 درصد،‌ قزوین 9/0 درصد،کهگیلویه و بویراحمد 4/0 درصد و استان ‌مرکزی 4/0 درصد، 1/0 درصد با کاهش سهم بخش خصوصی در ایجاد اشتغال مواجه شدند.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۵۹
کد خبر : ۱۸,۲۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید